En Değerli Hazine

Fotoğraf Karesi İnternetten Alıntıdır.

Merhabalar Değerli Blogger Kardeşlerim.

Uzun zaman oldu, ne yeni bir şey paylaşabiliyorum, ne de bloggerlerin sayfalarını ziyaret edebiliyorum. Bu aralar biraz fazlaca koşturunca, hobilerime vakit bulamıyorum. Sadece merak edenler için yazıyorum; eşim de ben de ufak bir operasyon geçirdik ama, elhamdülillah  sağlığımız iyidir.

Zamanın "en değerli hazine" olduğunu, elimizden gittikten sonra tekrar kazanamayacağımızı biliriz. Ancak, zamanın değerini bilmek, onu ölçülü ve verimli kullanmakla olur. Bu da bizlerin planlı ve proğramlı olmamızı gerektirir. Günübirlik/plansız/proğramsız olayların akışına terk edilmiş bir hayat anlayışı, bizlere zamanla birlikte daha çok şeyler kaybettirir. Başta zaman olmak üzere kaybettiğimiz değerler için artık çok geçtir. Bu bağlamda zamanı israf etme gibi bir lüksümüz olamaz!.. 

Elbette bir gün bir ilham yakalarım, işte o zaman yeniden sizlerle birlikte olabilirim. Sizlerden ayrı kalmak emin olun beni üzüyor, müteessir oluyorum, ama şu an elimden de hiç bir şey gelmiyor. 

Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun, en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

18 yorum:

sessizkaldım dedi ki...

Çok geçmiş olsun gönlü yüreği güzel abim rabbim şifalar versin inşallah bende kaç zamandır aklımdaydı sana yazacaktim seni görünce çok mutlu oldum 😊tekrar çok geçmiş olsun güzel abim benim en kısa zamanda bekliyoruz seni ve güzel yazılarını inşallah en güzeline emanet ol abim sevgiler 😊💐💐

bücürükveben dedi ki...

Aaa, eşinize de, size de çok geçmiş olsun Recep bey. Şimdi iyi olmanıza çok sevindim malum her şeyin başı sağlık.

Bizim ülkemizde ilham gelmesine gerek yok Recep bey, maşallah her gün yeni bir skandal, yeni bir rezalet, yeni bir sorunla çalkalanıyor gazeteler, haber kanalları (tabii yazmaya cesareti olan haber kanalları Fatih Portakal ve Halk tv gibi). Mesela Bahçeli'nin son yaptığı (tüy dikmek diyorum ben) gibi...

Siz de Allah'a emanet olun her ne kadar ben umut kestiysem de keşke gerçekten koruyan, kollayan bir Allah olsa yahu en azından iyi ve masum insanları ve diğer canları...(kedisi, atı, eşeği,köpeği, foku, yunusu...)

Hoşçakalın.

Recep Hilmi Tufan dedi ki...

Geçmiş olsun efendim. Sizin yukarıdaki "en değerli hazine" sözünüz biraz önce okuduğum hadis-i şerif'i buraya yazmaya teşvik etti beni:
"Sıhhat ve boş vakit Allâhü Teâlâ'nın nimetlerinden iki nimettir ki insanların çoğu onlarda aldanmıştır."

Makbule Abalı dedi ki...

Eşinize de, size de büyük geçmiş olsun Hocam. En iyi bilenlerdensiniz, İNSAN her şeyle karşılaşabiliyor. Hastalıklar da, kazalar da hep bizler için.Umarım şimdi daha iyisinizdir.
En kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı diliyor, eşinize ve size selam-saygılarımı iletiyorum.

Momentos dedi ki...

Sağlık ve zaman, iki değerli şey. Size ve eşinize geçmiş olsun. Çok yakın bir zamanda gelecek baharla beraber ikinizin de tazelenip, yapmak istediklerinizi gerçekleştireceğiniz anlar temenni ediyorum.
Yürekten sevgiler, saygılar.

Mukaddes'çe Konuşan Satırlar dedi ki...

Sağlık sorunları zaman zaman hepimizi meşgul ediyor, yine de bu günümüze şükür. Size ve eşinize Allah'tan acil şifalar dilerim. Zaman her şeyin ilacı umarım her şey istediğiniz gibi olur. Selam ve saygılarımla...

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Sessizkaldım, Hoş Geldin.
Blog sayfama yapmış olduğun ziyarete ve değerli yorumuna çok teşekkür ederim. Ziyaret ve yorumun gerçekten beni çok mutlu etti. Her şey gönlünce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim.
Selam ve dualarımla.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Bücürükveben, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Ziyaret ve yorumunuz gerçekten beni çok mutlu etti. Her şey gönlünüzce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim. Günlük olan ve bitenlerden konu seçerek yazmak isteyince elbette sizin de dediğiniz gibi ilham almaya gerek yok! Ama ben başka konularda güzel şeyler yazmak isteyince de malumunuz olduğu üzere, gerçekten ilhama gerek duyuyorum. Ha bizi böyle güzel şeyleri yazmaktan alıkoyan nedir? Her ikimiz de bunu biliyoruz; malum düzenin malum zihniyeti. Hal böyle olunca da; bırakın yazmayı, kalem tutmaya mecali kalmıyor insanın.
Selam ve dualarımla.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Recep Hilmi Tufan, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Ziyaret ve yorumunuz gerçekten beni çok mutlu etti. Her şey gönlünüzce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim. Paylaştığınız Hadis-i Şerif'te bahsi geçen ve aldandığımız o iki değerli nimet konusunda hemfikiriz. Sıhhat ve boş vakte ihtiyaç duyduğumuzda bir kuş gibi avuçlarımızın içinden kayıp gittiğini görmek gerçekten çok acı verici bir durum.
Selam ve dualarımla.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Makbule Abalı, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Ziyaret ve yorumunuz gerçekten beni çok mutlu etti. Her şey gönlünüzce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim. Efendim her ikimizin sağlık durumu çok iyi. Ben sol bacağımdan varis ameliyatı oldum, eşim de apandisit ameliyatı olmuştu.
Selam ve dualarımla.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Momentos, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Ziyaret ve yorumunuz gerçekten beni çok mutlu etti. Her şey gönlünüzce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim. Temennilerinize yürekten katılmakla birlikte çok teşekkür ederim.
Selam ve dualarımla.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Mukaddes'çe Konuşan Satırlar, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Ziyaret ve yorumunuz gerçekten beni çok mutlu etti. Her şey gönlünüzce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim. Evet, her zaman Cenab-ı Allah'a şükreden bir kul olmak durumundayız. Hastaneler, doktorlar, ilaçlar birer araç, asıl şifayı takdir eden, hastalığı takdir eden gibi Cenab-ı Allah'tır.
Selam ve dualarımla.

deryada damla dedi ki...

Geçmiş olsun. Ben de bir süredir paylaşım yapamıyorum. Blog ziyareti de. Çalıştığım işin yorucu olmasından kaynaklanıyor biraz. Zaman ile ilgili plansızlık konusunda ne kadar da haklısınız. Bazen de zamanın nasıl geçtiğini umursamadığımız oluyor. Geçsin gitsin de gibilerinden.

hikayelerdirgeriyekalan dedi ki...

Gelmiş Geçmiş olsun acil şifalar dilerim umarım çok daha iyi olduğunuzda tekrar bizlerle olursunuz..Aynı dileklerimi değerli eşinize de iletin lütfen.İyi bakın kendinize

Hanife Mert dedi ki...

Merhaba Recep Bey,

Ben de herşeyin başı sağlık diyenlerdenim ve sizin de ifade ettiğiniz gibi zaman savurganlığı değil, zamanın faydalı alanlarda kullanılması gerekmektedir. ülkemizin ve insanlığın içinde bulunduğu durumu düşündüğümüzde bunun tüm insanlar için bir borç olduğu kaçınılmaz. Bu bağlamda eşinize ve size geçmiş olsun dileklerimi iletir, esenlikler dilerim.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Deryada Damla, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

Her ne kadar zaman ile ilgili gerçekleri hepimiz biliyor olsak da, maalesef onu ihtiyatlı kullandığımız söylenemez. Zamanını çok iyi değerlendiren insanlar da vardır mutlaka, ama bu sayının bir elin parmakları sayısını geçeceğini sanmıyorum.

Ziyaretiniz ve yorumunuz beni gerçekten çok mutlu etti. Her şey gönlünüzce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim.
Selam ve dualarımla.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Hikayelerdirgeriyekalan, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

Ziyaretiniz ve yorumunuz beni gerçekten çok mutlu etti. Her şey gönlünüzce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim. Geçmiş olsun dileklerinizi eşime ilettim. O da size selam ve saygılarını iletiyor.

Çok sık olmasa da arada sırada sayfanızı ziyarete geliyor ve paylaştıklarınızı okuyorum. Ancak, yorum bırakma seçeneğini kapattığınız için size ulaşamıyorum.
Selam ve dualarımla.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Hanife Mert, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

Zaman ile ilgili düşüncelerinize katılıyorum. Ancak, zamanı çok iyi kullandığımız konusunda sınıfta kaldığımızı da biliyorum.

Ziyaretiniz ve yorumunuz beni gerçekten çok mutlu etti. Her şey gönlünüzce olsun, sağlık ve mutluluklar dilerim.
Selam ve dualarımla.

Yorum Gönder