İzleyiciler EklentisiMerhabalar Arkadaşlar.

İZLEYİCİLER EKLENTİSİNİ YENİDEN AKTİF HALE GETİRMEK İÇİN BİR YOL VAR:
Kumanda panelinizden

Birinci Aşama:
AYARLAR komut sekmesini tıklayın
YAYINCILIK -  Blog Adresi karşısındaki metin kutusunun sağ tarafındaki "Düzenle" komutunu tıklayın
Blog adresinizin en sonuna bir harf ekleyin ve KAYDET butonuna tıklayın.
Bloğu Görüntüle komutuna tıklayın ve sayfanızda izleyiciler eklentisinin geri geldiğini görün.

İkinci Aşama:
Aynı yolla sayfa isminize eklediğiniz harfi kaldırın ve KAYDET butonuna tıklayın.
Bloğu Görüntüle komutuna tıklayın ve İzleyiciler eklentisinin aktif olarak devam ettiğini göreceksiniz.

Bu kadar!..

---------------------------------------------------------------

Blogger, sayfalarımızın URL adreslerinin sonuna "tr" uzantısı eklemiştir. Bu uygulama ile Blogger,  nezdinde açılan blog sayfalarını ülkelere göre tasnifleme yoluna gitmiştir. Yapılan bu uygulama sayfalarımızdaki "izleyiciler eklentisi"nin çalışmasını engellemiştir. Blogger'in bunun farkına vardığında durumu düzelteceğini sanıyorum.

İzleyiciler eklentisinin yerine çıkan uyarı iletisini aynen aşağıya aldım. İletide de göreceğiniz gibi, Ana Sayfa URL'si ile sitenin URL'sinin eşleşmediğinden bahsediyor. Evet doğru, blog sayfalarımızın URL'sinin sonuna kanulan "tr" uzantısı, Blogger'deki URL adresimiz ile uyuşmuyor. Bu uyuşmazlığı siz de kumanda paneline girip, ayarlar sekmesinden yayıncılık ayrıntısını inceleyerek görebilirsiniz. "tr" uzantısı yayıncılık bölümünde yer almıyor.

Maalesef...
Bu gadget hatalı olarak yapılandırıldı. Web yöneticileri için ipucu: Lütfen "Friend Connect Ayarları - Ana Sayfa URL'si"nin bu sitenin URL'siyle eşleştiğinden emin olun.

Selam ve dualarımla.

36 yorum:

 1. Ben görmüyorum tr. Nasıl oluyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Yolcu, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Sayın Yolcu Kardeşim. blog sayfanızı açtığınızda internet tarayıcınızın web adres satırına bakın ben buraya örnek olarak yazıyorum: http://yolcu.blogspot.com.tr" şeklinde göreceksiniz. Daha önce bu URL adresimizde "tr" yoktu. Bunu Google sonradan koydu. Ve haliyle bazı eklentilerimiz de bu nedenle çalışmıyor. Ben geri bildirim metoduyla durumu ilgililere ilettim. Benim gibi iletenler çok olmuştur mutlaka. İnşAllah kısa zamanda bu sorunu çözerler.

   Bu yayın 19.01.2014 tarihinden bu tarafa yayında, bu zamana kadar sizden başka bu konuyla ilgilenen olmadı. Duyarlılığınıza ayrıca teşekkür ederim. Sağolun, varolun.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
  2. Ben de görünmüyor. :)
   Diğer bloglara mesela sizinkine baktığımda da görmüyorum. İzleyiciler kısmını da görüyorum.
   Ben chrome kullanıyorum. Belki ondan olabilir mi?

   Sil
  3. Merhabalar Yolcu, Hoş Geldiniz.

   Bakın bu mümkün değil, şimdi biraz önce tekrar sizin sayfanızı açtım ve Chrome tarayıcımın web adres çubuğundan kopyalayıp aynen şimdi bu yorum editörüne yapıştırıyorum: "http://siyah-beyaz-yolculuk.blogspot.com.tr/" gördünüz mü URL adresinizin son uzantısını? "tr" orada duruyor. Ancak bazı arkadaşların özel domain adresleri var, blog sayfalarını o adreslerine yönlendirdikleri için onlar da bu sorun yok, ama bizzat blogger'in nezdinde barındırılan sayfalarımızın hepsinin uzantısında "tr" var.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
  4. http://degirmendenmektupvar.blogspot.com/

   Bakın ben de sizin adresinizi kopyalayıp buraya yapıştırdım. İşte ben böyle görüyorum. Acaba kullandığımız internetten olabilir mi? Biz uydu interneti kullanıyoruz. Google'da arama yaparken falan Afganistan'dan giriyormuş gibi görünüyor. Herhalde ondan olabilir.

   Sil
  5. Merhabalar Yolcu, Hoş Geldiniz.

   Evet, siz de haklısınız. Belki kullandığınız Uydu İnternetinden kaynaklanıyor olabilir. Bunu bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey varsa tüm Türkiye'den Blogger'de blog sayfası olanların URL adreslerinini sonuna "tr" uzantısı eklediğidir.
   Sanırım sorun çözüldü. İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim kardeşim.

   Cumanız hayırlı ve mübarek olsun. Selam ve dualarımla.

   Sil
 2. Hayırlı cumalar Recep Bey...
  Ben neti kullanıyorum ama bide bana sorun resim yükle kayıt yap yayınla başka hiç bir tuşundan anlamıyorum sistem bozulur diye ellemiyorum. Banada yorum yazarken sizi yorum sayfam üzmüş ama sonunda yazmışsın teşekkür ederim. Başka arkadaşlarımdan da duydum bu sorunu bilgisayarı iyi bilen birisi bulur bulmaz konuyu açacağım. Tr konusuda ahhh anlasam ama şu an sizin blog isminizin sonunda tr var...
  Ahhh Recep bey ben tarhana çorbası yapmıştım siz bana yöresel çorbanızın tarifini yazmıştınız o gün bu gündür fırsat olup yapamadım ama evde hep Recep Beyin dediğini yapmadınmı daha diye konuşma oluyor sizi anıyoruz yapacaklarımın önceliğinde... Tarhana diğer adı Darhane şifa ilaç çorbamız Özümüz çorbamız...
  Sizden ricam bir gün yengemden bana dün yazdığınız çorbayı nasıl yapıyor onun tarifini kısaca alsam çok memnu olurum ikisini arka arkaya yapacağım kısmetse...
  Şimdikiler pek bu tür yiyecekleri sevmiyor pizacı hamburgerciler :)) bizim soframız genelde bulgur ve sebze ağırlıklı karın doyuran net Anadolu yemekleri vardır bir çay sofrasında şımarıp değişik tatlar yaparım bide arada değişik lezzetlere yer veriyorum ama hepsi tek sefer yapılıyor bir daha pişirme isteği olmuyor güzel lezzetli olsalar bile... Özümüzü genliğe iyice öğretmek dileğiyle....
  Bilgi veren paylaşımınız için teşekkürler
  Saygılarımla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Banu, Hoş geldiniz.

   Ziyaret ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. GOOGLE'nin yaptığı bu değişiklikten ötürü kaynaklanan arazları gidermek de yine Google'ye kalıyor. İnşAllah kısa zamanda sorunları çözerler.

   Size en kısa zamanda kendi tarhana çorbamızın tarifini göndereceğim.

   Cumanız hayırlı ve mübarek olsun. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

   Sil
 3. Eşimin cep telefonundan baktık. Evet orada tr görünüyormuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Yolcu, Hoş Geldiniz.

   Konuyu açıklığa kavuşturmak için karşılıklı epeyce bir emek harcadık. Hakkınızı helal ediniz. Konunun açıklığa kavuştuğunu sanıyorum. Artık bundan sonrası GOOGLE'ye kalmış.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 4. Evet bazı bloğlarda izleyiciler bölümünde bende gördüm uyarıyı fakat benim leptobumdan kaynaklı sandım. Şu and abende problem yok. Rcep bey bloğuma yaptığınız yorumdan dolayı çok teşekkür ederim. Bu konuları hiç anlamıyorum. Bloğumla arkadaşım ilgileniyor sağolsun herşeyi o düzenliyor. :) bağlantısı v.s. hiç bilgi dahilimde değil. BEN sadece tarif yazıyorum.. ALLAH herkesi iyilerle karşılaştırsın bilgilendirdiğiniz için de ayrıca teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Nursevincelezzetler, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve konuyla ilgili değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 5. Hayırlı akşamlar Recep bey demek bu oluşan sorunlar googleden dolayı kaynaklanıyormuş.Benim de yorumlar kısmı sorunum düzeldi şimdi de takipci listem görünmez oldu sanırım o da düzelir zaman içinde beklememiz mi gerekiyor acaba düzelmesi için.Ben de netten anlamayanlardanım bir de cesaretim yok bir yerlerine tıklar da iyice sorunları büyütürüm diyedir çekincelerim.Umarım en kısa zaman da düzelir aksaklıklar.Bu faydalı bilgi için çok çok teşekkürler ediyorum Rabbime emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Vişnap Macide, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve konuyla ilgili yaptığınız değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Maalesef evet diyeceğim. Sabredip bekleyeceğiz. "Takipçi Listem" den kastettiğiniz "İzleyiciler" eklentisi değil de sizin bizzat takip ettiğiniz blogların listesi değil mi?

   Şimdi siz Blogger modülünden Google+1 modülüne kaydığınız için Blogger'deki sayfanız için bir şey diyemiyeceğim. Çünkü Sizin Blogger'deki sayfanıza geçiyorum yorum yaz komutuna tıklıyorum ama, blog sayfanız yorumu G+1'e atıyor. Ben henüz tam G+1'e geçmediğim için benim gibi olanların sayfalarına yazdığınız yorumlar Blogger'deki sayfalarda kalıyor. Siz de şimdilik hiç bir yere dokunmadan biraz bekleyin bakalım, eğer düzelmezse, o zaman bir çıkar yol buluruz mutlaka.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 6. bilgilendirme için teşekkürler kolay yemek tarifleri bloguma uygulayacağım , saygılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Sevimin Askanasi, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 7. Ne yararlı bir post olmuş. Paylaştım.
  Teşekkür ederim.

  Kopyacı anne

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Oğlak Kızları, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve konuyla ilgili değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 8. Recep Bey teşekkür ederim açıklamanıza.
  Selamlar ve saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Hüseyin Güzel, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve konuyla ilgili değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 9. Merhabalar, aslında benim sitemle ilgili sorunum biraz farklı. Bu aralar blog postumu yayınladıktan neredeyse 2-3 gün sonra okuma listesinde görünüyor. Daha öncede böyle oldu ama her nasılsa birden bire düzeldi. Acaba bu durum ne ile bağlantılı olabilir ? Şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Çiğdem Durukan, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   "Okuma Listesi" olarak kastettiğiniz yer, kumanda panelinden girdikten sonra takibimize aldığımız diğer blogger üyelerinin postlarının listelendiği yer mi? Eğer kastettiğiniz yer burasıysa, ben kendi sayfamın üyesi olmadığım için hiç de burada yayınladığım postlarımı takip etmedim. Ancak okuma listesinde hep böyle garip davranışlar izlenebiliyor. Burada karşılaştığınız aksaklıkların Blogger'in sisteminden kaynaklanmaktadır. Asla sizin ayarlarınızla ilgili değildir.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
  2. Recep Bey,
   Çok teşekkür ederim. Okuma listesi dediğim sizin de ifade ettiğiniz takip ettiğimiz sitelerin postlarını gördüğümüz yer. Umarım bu aksaklıkta bir an önce çözülür. Tekrar teşekkür ederim. Selamlarımla, hayırlı akşamlar.

   Sil
  3. Merhabalar Çiğdem Durukan.

   Sizin yorumunuzdan sonra denemek üzere, kendi sayfamdaki izleyiciler eklentisinden kendi sayfamın üyesi oldum ve okuma listesinde kendimi takip ettim ve en son güncellenmiş yazılarımı okuma listesinde görebildim.

   Eğer siz de aynı şeyi yapmak istiyorsanız: Kendi sayfanızdaki izleyiciler eklentisine kendiniz tekrar üye olun ve okuma listesinde kendinizi bir daha kontrol edin. Eğer okuma listesinin sol tarafındaki listede hiç görünmüyorsanız, okuma listesine kendinizi tekrar ekleyin. Ekleme işinden sonra tekrar kendinizi bir kontrol edin.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 10. aynen uyguladım yazdıklarınızı, düzeldi:) Çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Mehtap, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Sorunun çözüldüğüne sevindim.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 11. Bir ülke kodları düzenlemesi yaptı google her şeyi karman çorman ettiler:Faydalı bilgiler için çok teşekkürler ediyorum bir deneyim sanmıyorum ki düzeltebileyim hiç anlamıyorum bir de cesaretim yok bir keresin de yanlışlıkla ilk bloğumu kaybetmiştim ondan beri içime yerleşti korkusu:((ama yine de denemek istiyorum belki düzeltebilirim.Dua ve sağlıkla kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Vişnap Macide, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 12. Merhabalar Recep Bey, adı geçen sorunu ben de yaşıyordum ve bloğunuza ulaştım. Yol göstermenizle sorunumu giderdim çoook teşekkür ederim. Fakat oturum aç kısmı için de aynı sorun geçerli. Bunun için de bir çözümünüz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Bengibi Benimgibi, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. İzleyiciler eklenti sorununuzu çözdüğünüze çok sevindim. "OTURUM AÇ" kısmında nasıl böyle bir sorun oluşuyor, pek anlayamadım. Bildiğim kadarıyla "OTURUM AÇ" kısmı Google'ye girdikten sonra Blogger hesabımıza girmek istediğimiz de ekranın sağ üst tarafında ve hemen adres satırının altında mavi bir buton üzerinde "Oturum Aç" komutu var. Buraya tıklandıktan sonra elektronik posta hesabımızı ve şifremizi yazacağımız bir pencere geliyor. Burada nasıl bir sorun oluşuyor anlayamadım, izah ederseniz çözüm bulabiliriz.

   Sizin için problem olan yer daha başka ve farklı bir yerse, konuyu biraz daha açarsanız, belki bu konuda da size yardımcı olabilirim.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 13. nasıl teşekkür etsem bilemedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Muzurella, Hoş Geldiniz.

   Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   İzleyiciler eklentisi ile ilgili sorunu çözdüğünüze sevindim.

   Selam ve dualarımla.

   Sil
 14. sorunu çözdüm çok teşkkürler :)

  YanıtlaSil
 15. Merhabalar Polish Addict, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.
  Sorunu çözdüğünüze ve yardımcı olabildiğime çok sevindim.
  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
 16. Merhaba. Ben blog konusunda epey yeniyim. Benim bloğumu açınca "takip et" butonu çıkmıyormuş. Nereden nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Bu yazınızı okudum ama sanırım benim sorunumdan bahsedilmiyor burada. Yardımcı olursanız sevinirim...

  YanıtlaSil
 17. Merhabalar O Fotoğrafın Hikayesi, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

  Elbette seve seve yardımcı oluruz.
  Sayfanızı ziyaret edip, blog şablonunuzun arayüzüne bakacağım ve duruma göre sizi yönlendireceğim.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil