8 Mart 2018 Perşembe

Kadınlar Günü

Merhabalar.
Eşim bile zaman zaman kadın olarak dünyaya geldiği için şikayetlenir. Onun bu şikayetlenmesinde toplumun olduğu kadar, benim de çok büyük payım olduğuna inananlardanım.
Yüce Allah kadını ve erkeği, dünya hayatının zorluklarını da güzelliklerini de paylaşmak için yan yana var etmiş, imtihanı başarıyla verebilmek için birbirlerine yardımcı olmalarını istemiştir. Oysa bizler kadını hep ikinci sınıf bir varlık olarak kabul etmiş ve onun bu dünyadaki yükünü paylaşarak hafifleteceğimize çekilmez kılmışızdır.

Bu bağlamda, bizleri karnında taşıyan annelerimize duyduğumuz saygının tüm kadınlara yansıması dileğimle birlikte her biri elleri öpülesi bir anne olan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü yürekten kutlarım.

Selam ve saygılarımla.

7 yorum:

 1. Bu bağlamda, bizleri karnında taşıyan annelerimize duyduğumuz saygının tüm kadınlara gosterilmesi gercek anlamda idrak edildigi gun, kadinlarimiz hak ettikleri yeri bulacaklardir...

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Mevlüde Türk, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

  Tespitinize aynen iştirak ediyor ve inşAllah en kısa zamanda kadınlarımızın hak ettikleri yere ulaşmasını diliyorum.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 3. Kadınlara saygı şart. Toplumun gelişmesi, yücelmesi için kadınlara hak ettikleri değer verilmelidir. Sosyal medyada okuyoruz.
  Bazı kendini bilmezlerin verdikleri beyanatları.
  "Kadınlar dayak yiyorlarssa şükretsinler",
  "Altı yaşındaki kız çocuğu ile evlenilebilir",
  "Asansörde bir erkek bir kadın varsa halvet vardır",
  "3 yaşındaki kız çocuğu amcalarının yanında külotla dolaşmamalı",
  "yorgan, yastık vs den tahrik olma",
  vsvsvs..
  ipe sapa gelmez söylemlerle toplumu gerenlere itibar edilmemeli.
  söyledikleri dikkate alınmamalı.
  Kadına verilen değer sadece 8 Mart ile de sınırlı olmamalı.
  Kadın anamızdır.
  Her gün hak ettiği saygıyı göstermeliyiz.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar Hüseyin Güzel, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

  Yorumunuzda değindiğiniz ve bahsettiğiniz duygu ve düşüncelerinize aynen iştirak ediyorum. Evet kadınlarımıza verdiğimiz değer ve gösterdiğimiz saygı sadece 8 Mart ile sınırlı olmamalı. Onlar bizim başımızın tacı olmalı ve onlara gereken saygı ve değer her gün gösterilmeli.

  Din sömürüsü yapan ahlaksızların da beyanlarına itibar edilmemeli ve Diyanet İşleri Başkanlığı da artık bu konuya el atmalı. Görüyor musunuz, artık ülkemizde hiç bir konuya Cumhurbaşkanı tarafından işaret edilmedikçe neşter atılamıyor. Din sömürüsü yapan bu ahlaksızlara DUR! demek için, neden Diyanet kendiliğinden devreye giremiyor? Cumhurbaşkanı olayı işaret etti, Diyanet İşleri Başkanı da "gerekeni yapacağız" dedi. Ülkemizde artık bakanlıklar başta olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşları kendiliğinden hiç bir şey yapamıyorlar, aldıkları talimatlar doğrultusunda iş yapıyorlar.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkürler Recep bey, eşinizin kadınlar gününü kutlarım ben de. Selamlar, esenlikler dilerim.

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar Bücürükveben, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Sizin de Kadınlar Gününüz kutlu olsun.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 7. Üstünden epey zaman geçti ancak okuyabiliyorum blogları. Bu zarif yazınızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum. Dilerim ki, sağlık ve esenlikle hep bir arada yaşayalım. Sevgilerle,

  YanıtlaSil