24 Mart 2018 Cumartesi

Kölelik


4 yorum:

 1. Hüseyin Atay hoca çok güzel söylemiş, kendi akıllarını kiraya veriyor Müslümanlar, nasıl mı? Her biri bir başka tarikatın emrine giriyor, oraya giren beynini artık kullanmaya gerek duymuyor, tarikat lideri, şeyh, şıh, hacı, hoca onun yerine nasılsa düşünüyor!!! Orta Doğu'nun tarihi incelenirse, Müslüman Araplar hep İngilizlere köle olmuşlar. ABD Irak'a düşman olun dedi, Irak'a düşman olduk, Libya'ya düşman olun dedi Libya'ya düşman olduk, mahvına sebep olduk Müslüman iki ülkenin, 2013'te Suriye'ye düşman olmanıza karar verdim dedi Esat'a düşman olduk, sonunda ABD'nin isteği doğrultusunda Suriye bölündü, parça parça oldu, Kürt koridoru açıldı, bunun için elimizden geleni yaptık:( ve şimdi yaptığımız pisliği askerlerimize temizlettiriyorlar:(((

  Selamlar, esenlikler dilerim.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Bücürükveben, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

  Yorumda yaptığınız tespitlere aynen katılıyorum. Batı emperyalizmi, hiç olmaması gereken savaşları çıkardılar suçsuz günahsız insanların kanlarına girdiler ve en sonunda beceriksiz iktidarı da bu bataklığa ittiler. İktidarın bu konudaki savunması ne oldu? "Kandırıldık!" Sen çoluk çocuk değilsin. Senin çalıştıracak bir aklın yok mu? Yüce Allah, Yunus suresinin 100. ayetinde ne diyordu? Mealen: "Allah'ın izni olmadıkça hiçbir benlik iman edemez. Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır." Bu pisliğin temizlenmesi için gereksiz ve sebepsiz yere yaşamını yitiren güvenlik güçlerimize ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Evet, onlar hayatlarını imanlarına şahit kıldıkları için şehittirler; onlar kandırıldıkları için şehittirler.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 3. Prof Dr. Hüseyin ATAY hocamıza sonsuz minnet ve saygılarımla... Kıssadan hisseyi varan bu paylaşımınız için kendi adıma teşekkür ederim.. Saygılar.

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar Tülay Gürdal, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

  İslam dinini atalarından gördükleri üzere, yani taklidi iman üzere olanlar, Hüseyin Atay gibi değerli akademisyenleri mezhepsiz ve sapkın olarak damgalıyorlar. Oysa sayın hocam, mezheplerin İslamı ne hale getirdiğini izah etmeye çalışıyor. Ama onlar bildiklerinden beş geri kalmıyorlar ve inadına mezhepçiliği savunuyorlar.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil