28 Temmuz 2018 Cumartesi

Sor Beni

 
                               
Kahrettim ömrüme, beni terk etti gitti diye
Ne olmuş, ne bitmiş, geçen ömre sor beni
Yarım kalmaz sanırdım, yarım kalan işleri
Mahşer muştusu kalan umutlara sar beni

Bu ömür burada biter ve ben giderim
Yaşadığım günlerin hicranına sor beni
Ne ağladığımı bildim, ne de güldüğümü
Beyaz kefene değil, anılara sar beni

Sanma ki bu yolculuk burada bitecek
Daha ne güzel günler var görülecek
Ölenle ölünmez, hayat devam edecek
Baran'dan esen ılık meltemlere sor beni

Recep Altun

9 yorum:

 1. Recep bey,

  Dünya hali işte, herşey boş..
  hepimiz varacağız menzile.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Ephendy, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Uzun bir zamandır ne blog sayfama, ne de arkadaşlarımın blog sayfalarına ziyaret gerçekleştiremedim. Tekrar teşekkür ederim.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba Recep Bey, bugün gerçekleştirdiğim bir hasta ziyaretiyle ilgili yazımı bitirdikten sonra bloguma yazdığınız o güzel yorumu gördüm. Beni çok mutlu eden yorumun sahibinin bloguna baktığımda ise daha da mutlu oldum. Beni daha da mutlu eden şey ise yazılarınız oldu. Mesela Kaman yazısı. Ben her ne kadar Ankaralı olsam da annem sağolsun bir yanım Kamanlıdır :) Ayrıca yazıda okuduğum bir şey bana daha önceden bildiğim bir şeyi hatırlattı ve bir tarihçi olarak blogumda paylaşabileceğim çok güzel bir fikir verdi. Bunun için teşekkür ediyorum ^-^ Ve bu yazınız. Bugün hasta ziyareti gerçekleştirip üzerine bu şiiri okumak.. düşünmemi sağladı. Kaleminize ve yüreğinize sağlık.
  Sevgilerimle ^-^

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar Kamer, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete, paylaştıklarımızı daha bir anlamlı kılan ve değer katan o güzel yorumunuza çok teşekkür ederim. Ben de bir Kamanlı olmam hasebiyle sizin de bir yanınızın Kamanlı olmasına çok sevindim. Benim blog sayfam çok. Kamanlıları ilgilendiren bir blog sayfam daha var ki ismi "Kamandan Mektup Var" Ayrıca Kaman ilçesinin her iki Kabristanında yatan tüm kabirleri fotoğraflamak suretiyle "Kaman Kabir Ehli" isminde bir blog sayfam daha var ki, Kaman'dan uzak olan hemşehrilerimiz bu blog sayfasını kullanarak mevtalarını ziyaret edip bir Fatiha okuyabiliyorlar. Ziyaretini gerçekleştirdiğiniz hastanıza Cenab-ı Allah'tan şifalar dilerim.
  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel ithaf: Ölenle ölünmüyor, hayat devam edecek.
  Acı-tatlı her şeyi ile hayat devam ediyor. Doğum ile ölüm arasında onca yaşanmışlık yüreğinde birikiyor insanın. Neticede varacağımız yer ise kaçınılmaz ölüm.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba, değerli yazarım.

  Öncelikle yakınınıza Allah'tan rahmet size de sabır ve metanet dilerim.

  Vefa duygumuzu kaybetmeye ramak kala okuduğum satırlar hala bir şeyleri kaybetmediğimizi gösterdi bana. Ölüm gibi gerçek bir olayı yansıtırken, diğer yandan görüşlerinizi hayat devam ediyor cümlesiyle tamamlamanız yaşam denilen döngüyü tamamlamış.

  Anlamlı şiiriniz için kaleminize, yüreğinize sağlık. Saygı ve selamlarımla...

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar Arif Öztürk Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Evet efendim, sizin de bahsettiğiniz gibi, ölenle ölünmüyor ve kalanlar için hayat devam ediyor. Cenab-ı Hakk yarattığı tüm kullarına ömrün de ölümün de hayırlısını versin efendim. Bu işin içinde ölememek ve yataklarda çekmek de var. Bir arkadaşım beynine atan bir pıhtı (emboli) yüzünden 2 seneden fazla yatağa bağımlı ve bakıma muhtaç bir vaziyette yaşıyor, eğer buna yaşamak denirse.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 8. Merhabalar Mukaddes'çe Konuşan Satırlar, Hoş Geldiniz.
  Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Taziye dileğiniz ve dualarınız için ayrıca teşekkür ederim.

  Aslında vefa duygularını muhafaza eden kesim, kaybedenlere göre çok daha azınlıkta olmakla birlikte, yine de umudumuzu muhafaza etmeye gayret ediyoruz. Allah esirgesin umut denen beklentimizi de kaybedersek, bu necip millet bir daha toparlanamaz.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 9. Yüreğinize sağlık. 'Ölüm' olgusunu ve ardından, geride kalanlar için devam eden 'yaşam döngüsü'nü dizelerinizle ne güzel dile getirmişsiniz. Çekmeden, çektirmeden ölmek arzu edilen, bir de uzun yıllar yataklara bağlı, muhtaç durumda olup, aciz kalmak var!. Her şeyin hayırlısı!. Acınızı ve ardından yaşadığınız duyguları, yaşama tutunma çabalarınızı, yeni kayıp yaşamış bir insan olarak çok iyi anlıyorum. Yakınınıza Allah'tan rahmet, sizlere ve sevenlerine de sabırlar diliyorum. Allah sizlere güzel ömürler nasip etsin. Esenlikle...

  YanıtlaSil