6 Ağustos 2019 Salı

Kaz Dağları


Bir tane de olsa yeşil ağaç kesenin başını kesmeli. Yeşil deniz diye bir kavramla taçlandırdığımız bu güzelim ormanlarımızı acımadan kese kese yok edemedik! Kıyamete kadar ülkemizin refahta kalacağını da bilsem, birini bile kesmeye gönlüm razı değildir. Kimin ülkesinde olursa olsun, hele de yangınlar çıkararak ormanlarımızın yok edilmesine yüreğim dayanmıyor. Orman yangın haberleri beni kahrediyor. Ben de bu fotoğraf karesini internetten aldım ve günlerce görsel ve yazılı basın Kaz Dağlarındaki bu orman katliamını konuşuyor. Yeşili ve ülkesini seven biri olarak bu katliama seyirci olmadığımı göstermek ve söz konusu "AĞAÇ KATLİAMINA DUR!" demek için bu bloğu paylaşmak zorunda kaldım. 

Buradan yetkililere sesleniyorum: Kaz Dağlarından çıkarılacak olan altın madeninin büyük bir kısmını yabancılar ülkesine götürürken; size bırakılan pay, bu güzelim ormanlarımızı yok etmeye değer mi?.. Vicdana gelin, insafa gelin ve bu ağaç katliamına bir son verin. Aksi halde, bu gidişle soluyacak havamız bile kalmayacak!..

12 yorum:

 1. Bu sabah haber bültenlerini izlerken içim cız ederek izledim Kaz Dağlarının akıbetini. İnşallah en kısa zamanda bu yanlıştan geri dönülür.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar YILDIZ, Hoş Geldiniz.
   Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Bizim temennimiz de böyle; inşAllah bu yanlıştan en kısa zamanda dönülür. Aksi halde ülkemiz petrolü olmayan ve bir işe yaramayan bir çöl havzası haline döner.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 2. Allah bunu yapanları ki, kimler olduğunu tüm Türkiye biliyor, sürüm sürüm süründürsün ne yazık ki, bedduadan başka şey yapamıyoruz. Sadece bu da değil Recep bey, Atatürk'ün Ankara'da deniz yok, Ankara halkı piknik yapsın, oksijen alsın, gezsin, yeşil görerek psikolojisi, morali düzelsin, nefes alsın diyerek ta cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda fidanlar dikilip büyük emeklerle yaptırdığı Atatürk Orman Çiftliği'ne kıydılar, bunu özellikle yaptılar, ismi Atatürk diye, o Atatürk'ün bize hatırası, yadigarı, oraya önce Tayyip'e saray sonra ABD elçiliği binası yapılıyor...işin üzücü yanı Ankara halkı buna hiç ses çıkartmadı. Kaz dağlarına ses çıkarttılar çok iyi sevindim ama buna niye ses çıkartmıyorlar? :(
  Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar BÜCÜRÜKVEBEN, Hoş Geldiniz.
   Evet, yeşile kıyanları Cenab-ı Allah'a havale etmekten ve böyle bloglarda dile getirmekten başka bir şey yapamıyoruz. Allah layıklarını versin. Adı Atatürk olan tüm tesisleri yerle bir ediyorlar. Atatürk Orman Çiftliği için de gereken karşı çıkışlarımızı yaptık ama, maalesef ülkede bu konuda birlik beraberlik yok. Bir avuç duyarlı vatandaşların sesleri de bu tür kıyımları engellemeye kafi gelmiyor.

   Kaz Dağlarını yıllardır harap ediyorlar. Kaz Dağları kıyımı yeni değil. Ancak, her kıyımda ses getire getire bu sesler bir çığ gibi büyüdü ki, hükumet sözcüsü dikkate almak zorunda kaldı. Ancak ne değişti? Hiç bir şey değişmeyecek. Onlar kıyıma devam edecekler. Allah layıklarını versin.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 3. Çocuklarımıza nasıl bir ülke bırakacağız? Acilen bunun değerlendirmesini yapmamız lazım. Dediğiniz gibi bu gidişle soluyacak havamız bile kalmayacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Klio'nun Şarkısı, Hoş Geldiniz.
   Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Çocuklarımıza petrolü bile olmayan bir çöl deryası bırakacağız. Altın çıkaracağız diye ormanlar yok edilir mi? Değer mi? Altın ne yenilir, ne içilir, ne de solunur!.. Ama yeşil bize, kendisiyle birlikte sayısız nimetler sunar.

   Bu tür kıyımlar için birlik ve beraberlik içinde olmamız şart. Bu hükumetin yaptığı her işi mubah görenler, bu vicdansızlığa ortak olmaktadırlar. Bu tür kıyımlara bir son verilmesi en akıllıca yol olacaktır. Aksi halde sonumuz hiç iyi olmayacaktır.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 4. haklısınız ya. çok sevdiğim bir yer hatta bu yaz da gidicem kalıcam. ah biz değer bilmez doğa bilmez türkler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Deeptone, Hoş Geldiniz.
   Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Bizler doğanın değerini bilene kadar, iş işten geçmiş olacak. Affedersiniz, eşeğimizi sürecek NİĞDE'yi bile bulamayacağız.
   Gönlünüze göre güzel bir bayram geçirmenizi dilerim. Selam ve saygılarımla.

   Sil
 5. Merhaba Recep Bey Kardeşim,
  Blog çalışmalarında istikrarlığın, memleket meselelerinde duyarlılığın vb. güzel hasletleriniz için sizi tebrik ederim.
  Yorumlara bakınca vefalılığınızı da eklemem gerektiğini anlıyorum. Ne güzel eski dostların yorumlarını okumak...
  Hayırlı bayramlar dileğiyle selâmlar ve sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Sabahattin Gencal, Hoş Geldiniz.
   Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.
   Geçmiş bayramınız mübarek olsun. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

   Sil
 6. Bizlere iyi, güzel doğa yaramıyor sanırım. Nerede yeşili görsek yok oluyor. Doğa insanoğluna verdiği gibi almasını da bilir, beslendiğimiz, yok olursa yaşamımızı sürdüremeyeceğimiz doğa elbet intikamını kendi yöntemleriyle alacaktır. Ama keşke hiç olmasaydı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Rafaelaybuke, Hoş Geldiniz.
   Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

   Sizin de bahsettiğiniz gibi, iyinin güzelin ve doğanın kıymetini bilenler biliyor. Ama her nedense biz millet olarak bunu bir türlü öğrenemedik. Cezasını da yine milletçe bizler çekeceğiz. Düşüncelerinize aynen katılıyor ve destekliyorum. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

   Sil