Ülkede Hava Çok Ağır

Herkes aklını başına toplasın! Ülkede hava çok ağır. Halk, bir yandan geçim derdi, diğer yandan siyasetteki tükenmişliğin yarattığı gerginlikle boğuşuyor. "Türk tipi başkanlık" denilen ucube sistem, totaliter yönetim tarzıyla halkı zapturapt altına almaya çalışsa da toplumun bünyesi bunu reddediyor.

Yapılması gereken bir an önce sandığı halkın önüne koymaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, duvarında yazdığı gibi, "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesini uygulayacak bir parlamento olmalıdır. 

Göç sorununa kapsamlı bir çözüm getirecek olan da halkın iradesini temsil eden TBMM'dir; kuruluşunun 100. yılında "Beştepe'nin noteri" olmaktan çıkarılmalı, milli iradeyi temsili sağlanmalıdır.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. Recep Bey, blogger değişmiş yorum yaparken otomatik ismim çıkardı Bücürükveben olarak şimdi bir sürü şey oldu anonim olarak yorum yapmak zorunda kaldım.
  Seçimde Zafer Partisi oyları böler diye endişem var, umarım olmaz. Zülfü Livaneli yüzünden geçmişte İBB başkanlığı akepe'ye gitmişti. Eğer Zafer Partisi anketlerde dedikleri gibi % 30, % 40 filan oy alırsa, geçmiş olsun! akepe yine kazanır! Kâbus olur kısaca! Adam akepe'ye mi çalışıyor nedir anlamadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Bücürükveben, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretinize ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Blogger'in ne yaptığı belli değil. Zafer partisi ile ilgili endişelerinizde inşAllah haklı çıkmazsınız. Ben bu durumu pek bilmiyorum, ancak ben de (Kaman ilçesinde) bir araştırma yapayım bakalım ne sonuç elde edeceğimi merak ediyorum. Zafer partisinin genel başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, onun böyle bir kalleşlik yapacağınız zannetmiyorum, ancak maalesef bu devirde kimseye güven olmuyor. İnsanların varı yoğu 'ÇIKAR, MENFAAT' üzerine tesis ediliyor. Her şey eskiden güzelmiş!
   Ben de sizin sayfanızı ziyaret ederek bir yorum yazayım bakalım, ben de aynı sorunla karşılaşacak mıyım?
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 2. Genel durumu gözlediğimizde hakikaten korkuyoruz. Aklıma çok kötü şeyler geliyor. Sanki cumhuriyet ve tüm kazanımları elimizden kayıp gidiyor gibi hissediyorum. TBMM var mı artık tartışmalı. Milletvekillerinin ya da bakanların hangisinin etkinliği var şu anda.
  Kimseye güvenemiyorum fakat ülkemin insanlarının aklını kaybetmemiş olmasını dilemekten başka yapacak bir şey de yok gibi geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Deryadadamla, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bu ülkenin bir ferdi olarak üzerimize düşeni yapabilirsek, ne mutlu bize.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 3. en kötüsü ekonomi, dolar yakında 20 olacak ve daha da artacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Deeptone, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Maalesef ekonomi gerçekten çok kötü. İktidarın hazinesi tamtakır, acilen paraya ihtiyaç var. Baksanıza bedelli askerliğin önünü nasıl açtı? Neden açtı? Para için açtı.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil