Aksilikler Yakamı Bırakmıyor!


Sevgili Blogger Arkadaşlarım!

Bir haftaya yakın oluşturduğum yeni Google hesabımla birlikte bloglarımı sorunsuz bir şekilde kullanırken, Google Hesabım "Geçici Olarak Devre Dışı Bırakıldı".  Bir doğrulama mesajı gönderilmek üzere benden cep telefonumun numarası isteniyor. Cep telefonumun numarasını verirsem, doğrulama işleminin akabinde hesabımı yeniden açıyor, yoksa hesabı kullanamıyorum.  Ben, cep telefonu kullanan biri değilsem, ya da cep telefon numaramı vermek istemiyorsam ne yapmam gerekiyor? Tanıdık birinin cep telefonuyla da bu iş olur mu,  olmaz mı bilmiyorum? Bildiğim tek şey : "Alın hesabınızı başınıza çalın!" diyorum ve büyük bir öfke ile tüm hesabımı siliyorum ve Google'u terk ediyorum.

Artık, Google'un bu tür davranışlarına alıştım, cep telefonumun numarasını veriyorum, cep telefonuma 6 haneli bir doğrulama kodu gönderiyor, ben de bu kodu Google hesabımın açıldığı giriş penceresindeki ilgili yere yazıyorum ve hesabım yeniden aktif ediliyor.

Bilginiz olsun.

19 yorum:

 1. Allah allah hayret bişey. Böyle bişey hiç başıma gelmedi. İnsan cep nosunu niye versin ki değil mi?
  Çok ilginç ve aslında gerçekten sinir bozucu.
  Umarım birileri çıkarda yardımcı olur size.

  Sevgi ve selamlar

  YanıtlaSil
 2. Recep Bey aynen bende yeni bir gmail hesabı almak istedim Benden de tel no istendi Verdim ve bana şifre geldi Sonra pişman oldum O hesabı kapattım Tuhaf tuhaf işler Blogcudan bir farkı yok gibi...Ama sizde pireye kızıp yorgan yakmayın. Kapatmayın lütfen hesabınızı. Yok eğer kapatıp blogcuya geçiyorum derseniz onu bilemem.:))

  YanıtlaSil
 3. Nihayet yaptım Yardımlarınız için teşekkür ederim Recep Bey. Yorumlarıda hemen siliyorum şimdi Ama gitmenizi istemiyorum Şunu bilinki ben siz varsınız diye cesaret edip geldim buraya Giderseniz şevkim kırılacak inanın..

  Bu gün kızılayda bir banka işim vardı. Oraya gittim. Ordanda eşime dizlik almak üzre (bana sıhhiye demişti) medikal market aradım sıhhiyede Neyse bir yer buldum ve aldım Dönerken 2 ci el pazarı diye bir yer açılmış. Ben severim eskiyi hemen girdim dükkana. Karman çorman birsürü ıvır arasından en çok eski kitaplar dikkatimi çekti. Aaaa bir baktım Yeni Mesnevi diye bir kitap Eskiiii, tozluuuuu. Çok hoşuma gitti. 1961 basımı.. Ama bayıldım. Bir baktım 3 ncü cilt Ondan önce 2 cilt var..sordum nerde bulabilirim diye.. Zaferin arkasında eski kitap satan yerler var ya oraya gittim. 1 nci cildini buldum. 2 cilt yok.. Ne kadar gezdiysem bulamadım. Ama bulmam lazım. Okumaya değer bir kitap. heleki ben doğmadan yazılmış ya.. Yakımda burdan uyarlanan yazılar yazmayı düşünüyorum. Kopya değil ama. Kendi fikirlerimle ve hikayelerimle özdeşleştirerek.. Selam, sevgi ve saygılarımla.. Eşinize hürmetler Recep Bey..

  YanıtlaSil
 4. Recep Bey Kardeşim,
  Tekrar blog çalışmalarına başlamanıza memnun oldum. Bütün bloglarınıza göz gezdirdim. Tek kelimeyle "maşallah" diyorum. Bütün ziyaretçilere ve blogculara yararlı olacağınıza, örnek olacağınıza inanıyorum. Bu inançla "blog dünyasına hoş geldiniz."derken sağlıklar ve başarılar dilerim.
  Sabahattin Gencal

  YanıtlaSil
 5. Google a göre bunun sebebi:

  Hesabınızın amaç dışı kullanıldığını gösterebilecek olağandışı bir kullanım saptarsak, hesabınızın erişimini geçici olarak devre dışı bırakabiliriz. Sistemimizin saptadığı davranışa bağlı olarak, bir dakika ile 24 saat arasında bir süre içinde hesabınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz.

  Olağandışı hesap etkinliği, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte aşağıdakileri içerir:

  1.Kısa bir süre içinde POP üzerinden büyük miktarlarda posta almak, silmek veya indirmek.
  2.Çok sayıda teslim edilemeyen ileti (aynen geri gönderilen ileti) göndermek.
  3.Dosya paylaşma veya dosya depolama yazılımlarını, tarayıcı uzantılarını veya hesabınıza otomatik olarak giriş yapan üçüncü taraf yazılımlarını kullanmak.
  4.Gmail hesabınızın birden fazla örneğini açık bırakmak.
  5.Tarayıcı ile ilgili sorunlar. Gelen kutunuza erişmeye çalışırken tarayıcınızın sürekli olarak yeniden yüklendiğini fark ederseniz, bu sorunun büyük olasılıkla tarayıcıdan kaynaklandığını ve tarayıcınızın önbelleğini ve tanımlama bilgilerini temizlemeniz gerekebileceğini aklınızda bulundurun.

  YanıtlaSil
 6. İlginç bir durum.
  Tekrar geçmiş olsun.
  Sorunsuz günler diliyorum size.
  Selamlar..

  YanıtlaSil
 7. Hoş geldiniz ama bu sefer gitmeyin diyorum..Umarım bir daha sorun çıkmaz..
  Selamlar, saygılar..

  YanıtlaSil
 8. Selamün Aleyküm Recep Bey sorunsuz bir yeni bloğ olsun inşaAllah.Hayırlı ve uğurlu olsun hayırlara vesile olsun.Allaha Emanet olunuz.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba,
  çok ilginç gerçekten...şanszılık...Geçmş olsun .Umarım tekrarlanmaz.Talihsizlik olmuş.
  Hiçte anlamadığım konular:)
  Allaha emanet olun.

  YanıtlaSil
 10. Tekrar burada olmanıza çok sevindim.

  YanıtlaSil
 11. Çok samimiyim..gelmenize çok sevindim. Ve blogumda yazdığınız gibi sakın gitmeye kalmayın Recep bey. Her ne olursa olsun bir blog daha açın ve sakın gitmeyin lütfen. Siz lazımsınız, olmalısınız...

  YanıtlaSil
 12. Recep Bey inşallah artık bu sorunlar düzelir.

  YanıtlaSil
 13. Recep Baba, ben ve kapalıkapılar size rastlayıp şiirinizi okuduğumuz zaman hayran kalmıştık. Yine o hayranlığımız devam ediyor. Ayrıca sizin şiir aşkınız, bilgisayar ve internet ortamında ki kendinizi geliştirme çabanız takdire şayan.
  Siz çok zeki bir insansınız. Aynı zamanda çok duygusal.
  Dikkat ederseniz baba dedim bir kere size. Ve umarım birgün yolumuz Ankaraya düşerde sizin bir fincan kahvenizi içmek nasip olur.
  Ne olur bütün bu aksilikler sizi yıldırmasın. Bakın ne kadar çok seviliyorsunuz.
  Allah emanet olun, sevgiler

  YanıtlaSil
 14. Selamünaleyküm Reecep Abi,
  Teeşekkür ederim,fena değildi inşaallah umduğumuza nail oluruz hayırlısıyla.. Allah razı olsun manen hep yanımda oldunuz,muhabbetle..

  YanıtlaSil
 15. Recep Abi blogger hata veriyo yorum yazamadım :) geleceğim tekrar sayfanıza,muhabbetle..

  YanıtlaSil
 16. Allah razı olsun, teşekkür ederim Recep bey.
  Cumamız mübarek olsun.

  YanıtlaSil
 17. Recep Bey; ne güzel açıklamışsınız renk anlayışınızı Bence yazılmalı bu konu. Lütfen bunu blogunuzda yazı olarak yayınlayın Ben bana gönderdiğiniz yorumu yayınladım Eğer siz bu yazıyı yayınlarım derseniz benim bloguma girip yorumunuzu silebilirsiniz. Saygılar.

  YanıtlaSil
 18. Recep Bey Ben Kuzeyin kızıyım. Yani Laz'm. Ayrı bir dilimiz var. Aslında Megrelce denir..Yada Arkabi dili..Neyse biraz rusça, biraz gürcüce gibi.Yazması çok zor okunması daha zor..Farklı bir gırtlak yapısı var. Ben çok konuşamam ama, aile çevrem akrabalar biraraya gelince Türkçe konuşmazlar aralarında. Dil bilmek çok önemli bence..Ben İtalyanca öğrenmeye çalışıyorum. Eşim İng ve ispanyolca bilir Ama yinede lazca başka. Merak ettiğiniz bir şey varsa
  www.lazuri.com dan öğrenebilirsiniz. Bu arada KİANA lazcadır. Anlamı Dünya demektir.

  YanıtlaSil
 19. Allah allah ben yanılıyormuyum... 1 saat önce girdiğimde farlklı bir şablon yokmuydu. Değirmenleri olan...Bir tuhaflık var, yoksa benim gözlerimmi yanılıyor Recep Bey

  YanıtlaSil