Hoşgörü

Resim: Alıntı
Romalılar M.Ö.1.yüzyılın sonlarına doğru Galatya'yı eyalet haline getirip Ankara'yı metropolis-başkent yaptıktan sonra, bir takım imar faaliyetlerine girişmişler ve şehrin büyüyüp gelişmesini sağlamışlardır. Roma-Augustus Tapınağı'nın bu dönemde yapılarak imparator kültürünün de Ankara'ya getirilmesi bu kente verilen önemin bir belgesidir. 

Penguen Dergisi

Detayları Görmek için Karikatürün Üzerinde Tıklayın!
Penguen Dergisi’nin geçen haftaki (438) sayısında yayınlanan Bahadır Baruter tarafından çizilen karikatürdeki Allah’a ve İslam’a açık hakaret büyük tepkilere yol açtı. Derginin “Lombak” isimli köşesindeki karikatürde cami duvarına “Allah yok, din yalan” ifadeleri yazıldığı görülüyor. Bununla birlikte karikatürün genelinde, ibadet eden Müslümanlarla dalga geçiliyor.


KARİKATÜRE YAPILAN YORUMLAR

ONURSUZ YARATIKLAR- Hüseyin Tütüneken
öncelikle tüm islam aleminin kandilini kutlarim. Kendilerine bile saygisi olmayan insanlik disi bu yaratiklardan yüce Yaratana ve yaratilmislara saygi beklemek bos olsa gerek. Ama sunu iyi bilmelilerki bu onursuz kokusmus lesler dine küfrederek ne odine nede odinin sahibine vede odinin mensuplarina zerre kadar zarar veremeyeceklerdir.Edebsizler lagim kusmaya devam ettikce kokmaya mahkum olacaklardir.Tüm müslümanlari bu kokmus leslere tükürmeye davet ediyorum.

ZAVALLILAR -Tarık
Karikatürü küfre alet ederek allah tanımamızlık ne acı..ateizm çağın vebası ..şiddetle lanet ediyorum.kurban olduğum kainatın tek yaratıcısıma dil uzatmak suçtur..kafir komunist ülkeler birer birer yıkılıyor ..sıra elbette küba ve koreye gelecek..tövbe edin ..aklınızı başınıza alın allaha yalvarın en büyük cezayı rabbim verecek size..sizler mutlaka örgütlere hizmet ediyorsunuz ..elinde sonunda helak olacaksınız..allah inancı kainatın tek gerçeği..bu gerçeği ancak insan an

TÜRK HALKI TAHRİK EDİLMEK İSTENİYOR-Ahmet
bu alçakça çizilen karikatörü protesto için sokaklara dökülecek halk üzerinden malum ellerce irtica yaygarası yapılıp ülkede laik antilaik çatışma pilanları yapılıyor,çok dikkatli olmak lazım hatırlayın 2 yıl önce dolapderede döndürülen dolapları bir serserinin cebine 500 tl elinede bu 500 tl karşılıgı kurusıkı tabanca verdiler ve elinde silahı dogrultmuş resimlerini çekip sonunda buda oldu manşetleri yapıp ülkede kürt türk iç savaşı çıkartırmak istediler provakanyolara dikkat edilmeli