Güldür Bu Gül

Kendi Bahçemizin Gülüdür.

uğruna ne güller kırıldı bu topraklar üzerinde
güneşlerin toprağa düştüğü güldür bu gül
her bahar  şehitler uyanır kırmızı renginde
nice şehitlerin rengini verdiği güldür bu gül

güneşim, yağmurum yok diye düşmez tasaya
güneşlerimizin kanlarıyla  sulandığı  güldür bu gül
ne koklamaya kıyarız,  ne de koparmaya
topraklardan şehit selamı veren güldür bu gül

bülbül neden asılır sana,  şimdi anladım
ne yalan söyleyim, seni bülbülden kıskandım
bülbül değil,  aslında ben sana yandım
beni vatan toprağına aşık eden  güldür bu gül

recep altun, 03 nisan 2015

Terörü Lanetliyoruz

Merhabalar.

Gün geçmiyor ki, üzücü yeni bir haber duymayalım. İstanbul Çağlayan Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın DHKP-C'li teröristler tarafından öldürülmesinin savunulur bir yanı var mı Allah aşkına?.. Her insanın bir ölüm borcu vardır, ama bu savcı ölüm borcunu böyle mi ödemeliydi?.. Yazık değil mi?.. Bir başkasının vebali,  nasıl böyle masum insanlara yüklenip, canına kıyılabiliyor?..

Uşak Üniversitesindeki Türk Bayrağı Skandalı


Uşak Üniversitesinde yaşanan bayrak indirme olayını şiddetle ve esefle kınıyoruz. Yaşama gücümüzün yegane kaynağı, vatanın bütünlüğü ve bayrak sevgisidir. "Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi kantininde asılı Türk bayrağının, bölücülerin istekleri doğrultusunda Dekan Cengiz Soykan tarafından indirilmesi bölücülere verilmiş bir prim olmuş ve Uşak Üniversitesinin utanç vesikasına da bir yenisi daha eklenmiştir.

İnsanı En Sağlıklı Kontrol Eden Öğreti Dindir

İnternetten Alıntıdır.
İnsanı en sağlıklı kontrol eden öğretinin ne olabileceği konusunda yaptığım araştırmalar sonucu; bunun ancak din olabileceği konusunda görüşlerini paylaştığım Prof. Dr. Hüseyin Atay, bir İslam İmparatorluğu olan Osmanlı İmparatorluğunu çökertmek için, Batı'nın ilmi ve kültürü ile siyaseti ve silahı ile hücuma geçtiğini vurgulayarak tezine şöyle devam etmektedir: Saldırı enstrümanların her birinde uzmanlaşmış insanlardan kendi çıkarlarına göre hareket edebilecek olanları seçerek onlar vasıtasıyla toplumda ve millette gedikler açtı. Bu gediklerden öyle engeller yerleştirdi ki, insanların birbiriyle kolay anlaşıp diyalog kurmalarını önledi. Böylece milleti böldü ve birbirine düşman yaptı. Milleti millet olmaktan çıkarmak için, halkın dinine hücum etti ve dini bütün olumsuzlukların tek sebebi olarak gösterdi.