Cumhuriyetimiz Sonsuz Olsun

Merhabalar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kahraman Türk milletinin gayret ve fedakarlığıyla, bağımsızlık mücadelesi sonucunda elde edilen ve eşsiz bir zaferle kurulan Cumhuriyetimizin 92. yıldönümü münasebetiyle, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

Selam ve dualarımla.

Vay Bu İnsanlığın Haline!


Merhabalar.

Her geçen gün insan, daha değerli bir varlık olacağı yerde, değer yitirmeye devam ediyor. En son güven denen değerimizi de yitirdik. Aile içindeki bireylerin bile birbirlerine güveni kalmamış; nefis ve onun kamçısı olan hırs, insanlığı tahakkümü altına almış, birbirleri ile maddi alanda ve şeytani yollarda yarışır ve savaşır hale getirmiştir.

Cenab-ı Hakk tarafından özümüze yerleştirilen sevgi ve onun insanlar arasındaki bağını oluşturan saygı kaybolmaya yüz tutmuştur. Bu bağlamda biz, insanlar arasında güzel ve sağlıklı ilişkiyi nasıl sürdüreceğiz?

İnsanları birbirleri ile kucaklaştıran ve yakınlaştıran din de değer kaybına ve erozyona uğramaktadır. Eğer din de elden giderse, "vay bu insanlığın haline!" demekten başka bir şey gelmiyor elimden...

Selam ve dualarımla birlikte Rahman ve Rahim olan Allah'a emanet olun.