Magazinleşen Acılarımız


Şırnak'ta 13 vatan evladının elim bir helikopter kazasında şehadete erdikleri haberi yüreklerimizi dağladı. Bu derin ve büyük acıyı yüreklerinde hisseden ailesi  ile birlikte necip milletimizin acısını bırakın dindirmeyi hafifletmek bile mümkün değil.


Bu acı haber üzerine gazeteler ve televizyonlar farklı hikayeler çıkararak basındaki farklılığı elde etmek için adeta birbirleriyle yarıştılar. Bir gazete magazin sayfasına iri puntolarla üç satır halinde "Yarbay Songül'ü rüyasında gördü" şeklinde başlık attı. Rüyayı kim görmüş biliyor musunuz? Şarkıcı Demet Akalın görmüş. Malum gazete üstelik bu haberi Demet Akalın'ı dekolteli kıyafetiyle vermiş.  

Vatandaş olarak ben bundan rahatsız oldum ve soruyorum: Toplumun yüreğini yakan bir olay hakkında doğrudan olayın içinde değillerse, bana ne Demet Akalın'ın, Gülben Ergen'in, Hadise'nin, Burcu Esmersoy'un, Okyat Kaynarca'nın ne düşündüğünden?

Acı haberlerden bile magazin çıkarma yarışında olan tüm yayın ve basın kuruluşlarını esefle kınıyorum.  

Gözünü kırpmadan, korkusuzca, vatan savunmasında şehadete eren tüm aziz şehitlerimize, Cenab-ı Hakk'tan rahmetiyle, merhametiyle, mağfiretiyle ve cennetiyle muamele eylemesini niyaz ediyorum.

10 yorum:

bücürükveben dedi ki...

Aaa! İnanın şu an duyuyorum bunu.!!!! Bu resmen rezillik, kepazelik. Hangi gazetenin yazar bozuntusu, kim böyle bir iğrenç manşet attıysa dilerim sürüm sürüm sürünsün. Tepem attı resmen.

Bu arada olayın kaza olduğuna kimse beni inandıramaz, soruşturma bile açılmasını istemediklerini duydum eğer doğruysa....hepsinin mekanı Cennet olsun, Allah yakınlarına sabır versin. Ve soruyorum hani 'evet' çıkınca terör bitecekti? 50 günde 54 şehit!!! (Buna inanmamıştık zaten de inanan o malum parti destekçilerine soruyorum...)

Yüreğinize, kaleminize sağlık, selamlar.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Bücürükveben, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

Söz konusu haberi hangi gazetenin yaptığını bilmiyorum. Söz konusu haberin, gazetenin özellikle Magazin sayfasında yer aldığını gördüm, ama gazetenin adı görünmediği gibi adından da bahsedilmiyor.

Evet oylarını çoğaltmak için bu bir aldatmacaydı. Şom ağızlı olmak istemiyorum ve inşAllah bundan böyle şehit haberleri ile sarsılmayız diye dua ediyorum ama, görünen köy kılavuz istemez! Daha çok şehit haberleri alacağımız aşikardır. Cenab-ı Allah'tan başka acıyanımız yok, olmayacak da.
Selam ve dualarımla.

deryada damla dedi ki...

Ysanan aci verici bir o kadar caresiz kaldigimiz o kadar cok olay oluyor ki artik sozler bile yetersiz kaliyor. Bu tur haberler biraz magazin gibi verilerek milli duygular canli tutulma amaci gudulurken aslinda tepki ceker hale geliyor. Tuzu kurularin dedikleri kendilerini antipatik hale getiriyor.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Deryada Damla, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Herhangi bir çıkar ve menfaat sağlama yolu güdülmeden, samimi bir şekilde ve usulüne uygun yollar üzerinden milli duygularımızı canlı tutmalarına ben de karşı değilim. Söz konusu haberin yapıldığı gazete küpürünü gördüm. Gerçekten hiç şık değildi.
Selam ve dualarımla.

deryada damla dedi ki...

Ben karsiyim. Kimse hangi sebeple olursa olsun insanlari kullanmak icin samimiyetsizce, çıkar amacli, konusmasin, yazmasin, haber yapmasin.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Deryada Damla, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ikinci ziyaretinize ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Sizi anlıyorum ve düşüncenize saygı duyuyorum.
Selam ve dualarımla.

Hüseyin Güzel dedi ki...

Saygı ve anlayış gerekli. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Hüseyin Hocam, Hoş Geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.
Görüşünüze aynen katılıyorum hocam. Selam ve dualarımla.

Cocuklu Hayat dedi ki...

Çok yazık gerçekten bu kadar acı bir olaydan bu şekilde faydalanmaya çalışmaları ben de ilk kez sizin aracılığınızla duyuyorum magazin sayfasına düştüğünü...
Yazık ki ne yazık kemikleri sızlamaz mı bu şehitlerin şimdi? :((

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Çocuklu hayat, Hoş geldiniz.
Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

Bu kadar basitleşeceğimiz aklımın ucundan bile geçmezdi. Ama ne yazık ki gerçek!..
Selam ve dualarımla.

Yorum Gönder