Mektup

Merhabalar.

İçim öyle dolu ki, bu doluluktan dolayı edebiyat içerikli yayınlar yapamaz oldum. Bu durum karşısında elbette ben de rahatsız oluyorum. Ancak, içim doluyken de edebi alanda yayınlar yapamıyorum. İşte bakın kalemi elime aldım ve bir şeyler yazmak istiyorum ama maalesef yazamıyorum. Bu benim suçum değil. Ben eskiden güzel şeyler yazıp paylaşabiliyordum. Ama artık yazamıyorum. 

Tekrar kendimi araştırma çalışmalarına yönlendireceğim. Hiç olmazsa araştırma çalışmaları sonucunda paylaşmaya değer bir şeyler yakalayabiliyorum. Arada sırada içimi boşaltmak için de paylaşımlar yaparım. Ancak ben şunu gördüm. İçimi boşaltmak üzere kaleme alıp paylaştığım yazılar ne okunuyor, ne de yorum yazılıyor. Ben de bu tespitten şunu anladım. İçimizi boşaltmak üzere hazırlanan yazılardan kimse hoşlanmıyor.

Selam ve saygılarımla.

Yorum Gönder

22 Yorumlar

 1. Aslında ben dediğiniz tarz yazıları okumayı daha çok seviyorum, fakat insanlar belki ilgilenmek istemiyor olabilir ,tercih meselesi tabiki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Gülten Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Elbette insanların tercihlerine de saygı duyuyorum ve duymak zorundayım. Ama, eleştirmekten de geri durmuyoruz.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 2. İçimiz böylesine sıkılıyorken Recep Bey, edebiyata , yazmaya , çizmeye sığınalım bence. Başka yolu yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Pelinpembesi, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Elbette sizin görüşünüze de katılıyor ve saygı duyuyorum. Katkınız için ayrıca teşekkür ederim.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 3. Merhaba Recep bey,
  Haklısınız böyle hissetmekte. Biraz önce ağaç ev sohbetleri serisindeki bir yazıyı okudum ve aynı serzenişler vardı. Pandemi ve sonrasında ülkemiz durumu, ekonomi her şeyi allak bullak etti. Bence ağaç ev sohbetlerinde bazen çok güzel konular oluyor, katılabilirsiniz onlara diye önermek istedim.

  Ayrıca yazılarınız okunuyor, belki artık sürekli yoruma kapalı olduğu için uzaklaşmış olunabilir. Ama siz yine de iç dökme yazıları yazın.

  Bu arada bu geçtiğimiz cuma günkü yayına bakar ve radyoyu dinlerseniz size minik bir sürpriz olduğunu göreceksiniz.
  Saygılarımla,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Momentos, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Görüşleriniz, düşünceleriniz ve katkılarınız için çok teşekkür ederim. Ağaç ev sohbetlerine sadece yorumlar yazıyorum. Daha hiç katılmadım. Cuma günkü radyo programınıza bakacağım elbette.
   İçimi dökerken mevcut iktidarın adaletsizlikleri, haksızlıkları ve yanlışları üzerine çok yazıyorum. Bu tür yazılar okunuyorsa da kimse yorumda bulunmak istemiyor. Ben bunun farkındayım.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 4. Yok, yok Recep Bey, gördüğüm kadarıyla tüm yazılarınıza yorum yapılıyor, siz epey bir süre yazılarınızı yoruma kapatmıştınız, bence o yüzdendir yorum yapılmaması. Ben kaç kere geldim yorum yapmaya hep "Yoruma kapalı" veya "yeni yorumlara izin verilmiyor" uyarısı vardı. O yüzen çoğu yazınıza yorum yapamadım. :))
  Bugünler de geçer umarım.
  Selamlar, saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Bücürükveben, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Yoruma kapalı yazılarım, yorum yazmaktan çekinilen yazılarımdır. Bir ara siz de bu durumdan şikayetçiydiniz. Siyasi ve iktidarla ilgili olan paylaşımları bu nedenle yorumlara kapatıyorum.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 5. Merhaba Recep bey, selamlar saygılar öncelikle.
  Yazılar okunuyor.
  Lakin, eskisi gibi insanın içinden iki satır yorum yazıp düşüncesini yazmak, sizin de mektup yazınızda belirttiğiniz gibi gelmiyor.
  Bırakın yorum yazmayı, yine belirttiğiniz gibi, yazı da yazmak insanın içinden gelmiyor.
  Bir insanın, yazı yazması için huzurlu olması lazım. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz nedeniyle huzurlu bir ortam yok artık.
  Benim bloğuma baktığınızda benzer durumu görürsünüz.
  2022 yılında yazdığım yazı sayısı çok az.
  Oysa ki, önceki yıllarda bu oldukça kabarıktı.
  Yazı yazmak için huzurlu olmak lazım.
  Ekonomik durum bunu maalesef yok etti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Hüseyin Güzel, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Ekonomik krizin dışında da huzurumuzu bozan ve kaçıran o kadar çok konular var ki, hangi birinden bahsedelim.

   İnsanın huzuru var ve ağzının tadı da yerinde olunca kalemler de iştaha geliyor, aksi halde ne okuyabiliyor, ne de yazabiliyoruz.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 6. Merhabalar Recep Abicim;
  Aynen katılıyorum abi sana... Kendi içimizi döktüğümüz yazılar maalesef okunmuyor. Bunun farkına bende vardım fakat şöyle bir şey var. Artık eskisi kadar blog yazan kalmamış herkes sosyal medya üzerinde aktif bu yüzden de olabilir diye düşünüyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar BLOG BEYİ, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Benim içimi döktüğüm yazılar ülkemizin gidişatı ile ilgili. Eskiden karne ve diplomalarda yer alan bir ders vardı ve adı da "Hal ve Gidiş" idi. İşte mevcut iktidarın hal ve gidişi hiç iyi değil. Ben de bu duruma dayanamıyorum ve en azından içimi dökerek paylaşıyorum. Bu tür yazılarımız okunuyorsa da pek yorum yazan olmuyor. Çekiniyorlar, korkuyorlar, ya da iktidarın hal ve gidişini iyi gördükleri için yazdıklarıma katılmıyorlar.
   Sizin dediğiniz gibi de olabilir. Sizin tespitiniz de yabana atılır bir tespit değil. Elbette sizin dediğiniz gibi de olabilir.
   Ben de artık hal ve gidiş yazılarımı yoruma kapatarak kendimce bir çözüm buldum.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
  2. Şimdi daha net anladım demek istediğini abi. Bloğuma beklerim çay beleş abi :)

   Sil
  3. Merhabalar BLOGBEYİ, Hoş Geldiniz.
   Elbette blog sayfanızı ziyaret edeceğim.
   Ziyaret ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Selam ve muhabbetle.

   Sil
 7. edebiyat, araştırma, iç dökme, hepsini okuruz yorumlarız. iç dökme yazılarınızı da seviyoruz. düşünmeyin böyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Deeptone, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizin o kadar çok ziyaret ettiğiniz blogcularınız var ki, bu kadar çok blog sayfasını takip etmek, onları okumak ve yorumlarla taçlandırmak için elinizden geleni yaptığınızın farkındayım. Sizi takdir etmekten başka elimden bir şey gelmiyor. Size teşekkür eder, başarılar dilerim.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 8. Merhaba Recep Bey,

  Ben yazılarınızın okunduğunu ve sevildiğini düşünüyorum. En azından ben istisnasız hepsini satır satır okuyorum:) Uzun süre yorumlara kapalı yazılar yayınlamanızdan kaynaklı bir durum olabilir.. Burada, blog ailesinde her konuda yazan büyüklerimizin, arkadaşlarımızın yazıları en nihayetinde bilgilendirici ve sizin yazılarınızda Ülkemizin gerçekleri..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar SzgnBsl, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Ülkenin hal ve gidiş dersi ile ilgili paylaşımların okunduğuna eminim. Ama blogcular yorum yazmaya çekiniyorlar. Ben de onları zor durumda bırakmamak için o tür paylaşımları yoruma kapatıyorum.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 9. Merhaba,
  Yazılarınız yoruma kapalı olduğu için yazamıyorduk yorum Recep Bey. Lütfen dökün içinizi. Blog yazmanın temel amacı içimizi dökmek, paylaşmak, rahatlamak değil mi? Varsın az okunsun, mühim olan içimizden atmak :) Siz yazın içinizden geleni biz okuruz :)
  Selamlar, saygılar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Manxcat / KuyruksuzKedi, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Evet yazılarımı yorumlara kapatıyordum. Tekrar açmak durumunda kaldım. Memleketimin içinde bulunduğu ortamın ve gidişatının iyi olduğunu kimse söyleyemez. Evet küresel bir sorun var ve bu sorundan dolayı tüm dünya çok zor şartlar altında. Ancak, bizim ülkemizin durumu bir başka, içler acısı. Ben ülkemin gidişatından dolayı memnun olmadığım durumları paylaşarak içimi döküyorum. Ülkemin gidişatı ile ilgili paylaşımlar da mutlaka okunuyordur, ama kimse bu paylaşımlar için yorumda bulunmak istemiyor. Onları da çok iyi anlıyor ve onlara da hak veriyorum. Paylaşıma yaptığınız katkınız ve açıklamalarınız için tekrar teşekkür ederim.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 10. her yazınız benim için çok kıymetli. Lütfen böyle düşünmeyin.. Bazen yoğunluktan yorum yapacak bir şey bulamayabilirim. Ama bu sizi ve yazınızı önemsemediğim anlamına gelmez. Ellerinizden öperim lütfen kendinize çok iyi bakın bizi güzel yazılarınızdan da mahrum bırakmayın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Esra Kafkaslı, Hoş Geldiniz.
   Ziyaretinize ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Efendim, ilgi ve alakanıza müteşekkirim. Gerçekten yorumunuz beni çok mutlu etti. Çok teşekkür ederim. Sizler ve paylaşımlarınız benim için de çok değerlidir.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil