İyileştim


Merhabalar.

Covid-19 vakalarını artıran Omikron'un son alt varyantı olan BA5; Omikron'un hızlı bulaştırıcılığını, Deltan'ın da ağır seyrine neden olan özelliklerini taşıyor.  Ben de bu varyantla tanıştım ve virüs bedenime girdikten 3 gün sonra 23 Temmuz 2022 Cumartesi günü beni hasta etti. Hastalığı, üç gün çok ağır bir şekilde geçirdim. Üç günden sonra yavaş yavaş septomlar gerilemeye başladı. Her ne kadar kontrol için test yapmıyor olsalar da rica ederek yaptırdığım; 30 Temmuz ve 02 Ağustos testlerimin ikisi de pozitif çıktı. 05 Ağustos 2022 Cuma günü tekrar test yaptırmaya gittiğim de "kontrol için test yapmadıklarını, septomlarım devam ediyorsa dahiliye polikliniğine başvurmamı" salık verdiler.

Ben şu anda iyiyim, daha doğrusu iyileştim. Sadece arada bir burun tıkanıklığı ve yaş öksürüğüm oluyor. Tüm blogcu kardeşlerime ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür eder; kendilerine Koranasız, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilerim. 

Her şey gönlünüzce olsun! Allah'a emanet olun.

Yorum Gönder

26 Yorumlar

 1. Şükürler olsun ve şifanız daim olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ziyaretiniz ve iyi dilekler içeren değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Ziyaretiniz ve iyi dilekler içeren değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Nihayet iyileştim ve bu iyileşme haberi, insana bir "Oh" çektiriyor.

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Ziyaretiniz ve iyi dilekler içeren değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Efendim, Cenab-ı Hakk sizleri bu Korana illetinden korusun ve muhafaza eylesin.

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Ziyaretiniz ve iyi dilekler içeren değerli yorumunuz için teşekkür ederim. İnşAllah sizler bu Korana illetinden uzak kalırsınız.

   Sil
 5. Geçmiş olsun. Allah cümlemize şifa versin. Bizim iş yerinden de bir arkadaş covid olmuştu. Bizi de karantinaya almışlardı 3 gün sonra test verdik biz negatif çıktı tekrardan işimize döndük. Sizin de sağ salim atlatmanıza sevindim. Tekrardan çok ama çok geçmiş olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ziyaretiniz ve iyi dilekler içeren değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Korana geçiren hastalar iyileştikten sonra kontrol testlerinin negatif çıkması gerekirken, bazı hastalar da iyileşseler bile uzun müddet testleri pozitif çıkabiliyormuş. Bunlardan biri de benim.
   Aman Koranadan uzak durun. Hızlı yayılıyor, ağır seyrediyor.

   Sil
  2. Her namazda dua ediyorum bu covid denen hastalıktan kurtulalım diye :/

   Sil
  3. Merhabalar Blog Dedektifi.
   Cenab-ı Allah ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin. Fiili duaya da devam etmeliyiz. Aksi halde bu illetten kurtulamayız.
   Koranasız, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

   Sil
 6. Geçmiş olsun Recep Bey. Acil şifalar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ziyaretiniz ve iyi dilekler içeren değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Efendim, inşAllah sizlere bu Korana illeti bulaşmaz. Herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar için hafif seyrediyor ancak, kronik bir rahatsızlığınız varsa, oradan vuruyor. Allah esirgesin.

   Sil
 7. Gelmiş geçmiş olsun, bir daha da hiç uğramasın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ziyaretiniz ve iyi dilekler içeren değerli yorumunuz için teşekkür ederim. İnşAllah efendim. Ne bana, ne de sizlere bir daha uğramasın bu illet. Ancak, bunu sağlamak da yine biz insanların elinde maske, el hijyeni ve mesafeye dikkat edilirse, bulaşamaz!
   Bana bu illeti akrabam (kendisinin virüs taşıdığını bilmeden) getirdi bulaştırdı. "Biraz üşüttüm galiba" diyenden uzak durun. Mutlaka Coviddir. Oysa biz o kadar dikkatli ve hassas davranıyorduk ki anlatamam.
   Koranasız, sağlıklı günler dilerim.

   Sil
 8. Gözünüz aydın, çok sevindim sizin ve aileniz için. Evet el hijyeni, mesafe önemli. İnsanlarla fazla yakın durmamak lâzım ama market kuyruklarında artık kimse umursamıyor herkes dip dibe! Benim şöyle pratik bir çözümüm var otobüse bindiysem, kalabalık markete girdiysem gelir gelmez sıcak duş alıyorum işe yarıyor. Sağlıcakla kalın. Tekrar geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Bücürükveben.
   İyileşme sevincimizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bugün yani 07 Ağustos 2022 Pazar günü en küçük teyzemi (72 yaşında) Zatürre ve akciğerlerin su toplaması rahatsızlığı nedeniyle kaybettim. Bizim ilçede cenaze törenleri, taziye kabulleri yine eskisine döndü. Çok tehlikeli. Yeniden hasta olabilirim.
   Devlet bu tür toplantılara mani olmalı. Düğün, dernek işleri eskisi gibi kırıla gidiyor. Çok tehlikeli. Kimse maske takmıyor, hijyene dikkat etmiyor.
   Sizin yaptığınızı her zaman değil de, biz de ara ara yapıyoruz.
   Sağlıcakla kalın. Koranasız, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 9. Recep bey çok geçmiş olsun, baya ağır geçirmişsiniz.Sıkıntılı bir hastalık korkutuyor insanı. Bu varyant ile covid olmayan kalmayacak galiba. Tekrar geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar *mehtAp.
   İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Sağolun. Efendim bu virüs sürekli değişime uğruyor. Değişime uğradığı için de önceki yapılan aşıların hiçbir faydası olmuyor. Hatta bu BA5 versiyonu vücudumuzda hastalığa karşı üretilen antikoru bile kandırıyormuş. İşte yapılan aşılara bu nedenle karşı çıkıyorlar. Ben dört aşımı oldum. Beşinci aşımı henüz olmamıştım ve virüse yakalandım ve hiç de öyle hafif atlatmadım. Şiddeti üç gün, iyileşme safhası 15 gün sürdü. Hala öksürüğüm var.
   İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Size Koranasız, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
 10. Merhaba Recep Bey, aslında dün uzun bir yorum yazmıştım. Ama gördüm ki yayınlayamamışım. Size acil şifalar diliyorum. Biran önce tamamen sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Hanife Mert.
   Uzun yazdığınız yorum diğer blog paylaşımında (Şiddetli Boğaz Ağrısı). Şifa dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Ben de sizlere Koranasız, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Allah'a emanet olun. Selam ve saygılarımla.

   Sil
 11. Çok sevindiimm. Allah bir daha göstermesinn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Dear Monarosa.
   Ziyaretiniz ve iyileşme sevincimi paylaşan değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Beni yalnız bırakmayıp, destekçim ve paydaşım olduğunuz için ayrıca teşekkür eder, minnettar kaldığımı belirtmek isterim.
   Covid19 hakkında "gitsin, defolsun ve bir daha kapılarımızı çalmasın" diye hepimizin ortak bir arzusu var. Son dua cümleniz için de katılıyor ve amin diyorum.
   Selam ve saygılarımla, Allah'a emanet olun.

   Sil
 12. Çok şükür iyileşmişsiniz. Ne güzel. Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Recep Bey.
   Ziyaretinize ve iyi dileklerinize çok teşekkür ederim. İnşAllah yazabilirsek, yeni yazılarda görüşürüz. Ziyaretiniz için çok memnun oldum. Beni mutlu ve bahtiyar ettiniz. Ben de size Koranasız, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.
   Selam ve saygılarımla birlikte Allah'a emanet olun.

   Sil