Combofix


Merhabalar.

İnternete girdiğinizde kullandığınız tarama proğramı,  blog sayfanızın en sağında bulunan kaydırma çubuklarıyla sayfanızı aşağıya veya yukarıya doğru kaydırmak istediğinizde veya farenizin sol tuşunu tıkladığınızda yapmak istediğiniz işleme müsaade etmeyerek, isteğiniz dışında başka bir web sayfasını açıyorsa, biliniz ki bilgisayarınıza; spyware, trojan (truva atları), logger (keylogger, screen logger, webcam logger, clipboard logger) vb. kötü amaçlı bir yazılım bulaşmıştır. Kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınızdan kaldırmanın tek bir yolu vardır, o da Combofix  malvare temizleme proğramını kullanmaktır. 

Blog Okulu Açılıyor


İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Blog Okulu, Türkiye'de her biri kendi alanında fenomen olan blogger'ları, iyi bir blog yazarı olmak isteyen katılımcılarla bir araya getiriyor. Hedef, katılımcılara iyi bir blogger olmak için gerekli olan kuralları aktarmak.

Mimlendim


Blogger arkadaşım "Pudraşekeri'm" tarafından aşağıdaki soruları cevaplamak üzere mimlenmiş bulunmaktayım. Sayın arkadaşıma, mimlemek üzere beni seçerek onurlandırdığı için çok teşekkür ederim.

1915-1939 AfişiMerhabalar Değerli Blogger Arkadaşlarım.

1915 trajedisinin 100'ncü yılı için Erivan'da hazırlanan ve yukarıya bir örneğini aldığım afişin, Erivan cadde ve sokaklarında teşhir edildiği  haberini 24 Nisan 2015 tarihli Cumhuriyet gazetesinde okudum. Konunun, Hürriyet gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkök tarafından da 25 Nisan 2015 tarihli Hürriyet gazetesindeki köşesinde ele alındığını gördüm.