Küçük Hala


Değerli ve Kıymetli Blogger Arkadaşım "Küçük Hala" beni ödüllendirmiş, ben de büyük bir memnuniyetle bu ödülü aldım ve kabul ettim. Unutulmadığımızın ve sayıldığımızın bir nişanesi olarak gördüğüm bu ödül için kendisine çok teşekkür ederim.

YazBlogcu

Gazlıgöl

Grand Özgül Termal İşletmesine Ait Satlık 1+1 Paylı Mülk Daireler

Grand Özgül Termal İşletmesi Satlık 1+1 Daireleri

Grand Özgül Termal İşletmesi 1+1 Dayalı Döşeli Daireleri

Daireleri Gezmeye Gidiyoruz

Daire İçersinde Bulaşıkları Yıkamak İçin Bir Bölüm

800 Metre Derinlerden Gelen,  İçersinde 35 Adet Maden Eriyiği ve Mineral Barındıran ve 85 Derece Sıcaklıktaki Su

Sudan İçenleri Görüyorsunuz

İşletmenin Maket Üzerinde Genel Bir Görünümü

Mutfaklı Oturma Odası Yani Salon

Yatak Odası

Yatak Odasından Bir Görünüm

Daire İçindeki Havuzu

Havuzdan Bir Görünüm

Daire İçindeki Hamamı

Daire İçindeki Havuzdan Bir Görünüm

Çamur Banyosu İçin Killi Toprağı

Burasını Ziyarete Gelenler,  Çamur Banyosu İçin, Evlerine Götürmek Üzere Toprak Kazıyorlar

Kazılan Toprak Mahallinden Bir Görünüm

İsteyenlere Satılmak Üzere İnşaası Devam Eden 1+1 Paylı Mülk Daire İnşaatı

1+1 Paylı Mülk Dairelerden İnşaatı Tamamlanmak Üzere Olanlar

Afyonkarahisar Gazlıgöl'e Bizi Götürecek olan Grand Özgül Termal İşletmesinin  Otobüsü Mola Yerinde
Gazlıgöl Termal Suyunun İyi Geldiği Hastalıklar Listesi

Uzmanlara göre bir suyun kaplıca suyu olabilmesi için içinde 8 adet maden eriyiği ve minerali içermesi gerekmektedir. Bu açıdan baktığımız zaman Gazlıgöl ‘de mevcut olan suyun içerisinde 35 adet maden eriyiği ve mineral vardır. Karbondioksit oranı yüksek olması nedeni ile Kalp ve Damar hastalıklarına şifa olduğu bilinmektedir

Bir suyun şifalı su sayılabilmesi için;
Suyun sıcaklığının 20 -41 ° C arasında olması, 1 litresinde en az 1 g. mineral ve eşit değerler üzerinde karbondioksit, hidrojen sülfür ve radon gazlarından en az birini barındırması gerekmektedir.

pH’sının optimal aralıkta olması gibi pek çok özelliği bir arada bulundurması gerekir. Dünyaca ünlü Afyonkarahisar/GAZLIGÖL termal suyu nötr bir pH’ya yani ne asidik ne de bazik bir karaktere sahip, nadir sulardandır.

Afyonkarahisar ilimiz, ülkemizdeki termal kaplıcaları bulunan tüm illerimizin başkenti ilan edilmiş ve 35 çeşit maden eriyiği ve mineral içeren suyu ile Avrupa'nın birincisi ve Dünya'nın yedincisi olmuştur.


Fotoğraflar: (Sony Cyber-Shot, 10.1 pixels, f=6,2 mm-18,6 mm-F3,1 (W) - F5,6 (T) Dijital Fotoğraf Makinesi ile çekilmiştir.

Zaman


Zaman çalmaya devam ediyor. Neyimiz var, neyimiz yok alıp götürüyor. Yeniden bahara merhaba demeye hazırlanan ağaç, yaşamak için mücadele eden serçe, kış uykusuna yatmış toprağı örtüsüyle hem korumaya, hem de bahar geldiğinde eriyerek beslemeye çalışan kar; işte gerçeklerimiz bunlar...

Koca bir yılı geride bırakmanın hüznü ile yeni bir yıla başlamanın heyecanını yaşarız. Aslında değişen bir şey yoktur. Dönen bir devranın bize yansıyan yüzüdür bu görüntüler.

Önce koca bir yılın ömrümüzden çaldıklarının hesabını yapar, labirente dönen yaşam serüvenindeki hedeflerimize ulaşıp ulaşmadığımızı inceler ve nerede yanlış ya da nerede doğru yaptığımıza bakarız. Ya da bizim dışımızda gelişen olayların bizlere nasıl yansıdığını ve bizleri nasıl etkilediğini düşünürüz.

365 güne sığdırdığımız bu koca bir yılın getirileri ile götürülerinin her anını hatırlamak çok zor olduğu için, hafızamızda yer edinenleri hatırlayabiliriz ancak. Bu vesileyle tüm sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice seneler dilerim. En Güzel'e emanet olun ve sağlıcakla kalın.

Recep Altun