İmrahor Vadisi

Ankara’nın güneydoğusunda bulunan İmrahor Vadisi, güneyinde Eymir Gölü, kuzeyinde Mamak viyadüğü arasında kalan, önemli rekreasyon alanlarından birisidir.

Fıtır Bayramınız Mübarek Olsun!


"Fıtr" kelimesi yarmak, yaratmak, ilk yaratılış durumu, orucun sona ermesi gibi manalara geliyor. Bizim "Ramazan Bayramı" dediğimiz bayramın da asıl adı "Fıtır Bayramı"dır; çünkü bu bayramın bir manası da oruç ibadetini başarı ile yapan müminlerin oruçlarını açtıkları, böyle bir ibadete muvaffak oldukları için Allah'a şükrettikleri, O'nun lütfettiği maddi ve manevi nimetlerle mutlu oldukları, bu mutluluğu sevinç ve nezih eğlencelerle de gösterdikleri, bu güne mahsus maddi yardım (fıtır sadakası) ile nimeti paylaşarak neş'e ve sevinci yaygın hale getirdikleri gündür. 

Teleferik

Merhabalar.

Ankara ili Yenimahalle ilçesi ile Şentepe semti arasındaki 3.257 metre uzunluğundaki teleferik hattını kullanarak seyahat etme imkanını bulunca fırsatı hemen değerlendirdim ve Keçiören'den 414 nolu Ego otobüsüne binerek Yenimahalle ilçesine gittim. Teleferik yolculuğumuzu Yenimahalle'deki istasyondan başlatmış olduk. 

Yenimahalle İlk İstasyon
 Yenimahalle-Şentepe arasındaki bu teleferik sisteminde tam 106 adet kabin hat üzerinde dolaşmaktadır.