Hoşgörü

Resim: Alıntı
Romalılar M.Ö.1.yüzyılın sonlarına doğru Galatya'yı eyalet haline getirip Ankara'yı metropolis-başkent yaptıktan sonra, bir takım imar faaliyetlerine girişmişler ve şehrin büyüyüp gelişmesini sağlamışlardır. Roma-Augustus Tapınağı'nın bu dönemde yapılarak imparator kültürünün de Ankara'ya getirilmesi bu kente verilen önemin bir belgesidir. 

Penguen Dergisi

Detayları Görmek için Karikatürün Üzerinde Tıklayın!
Penguen Dergisi’nin geçen haftaki (438) sayısında yayınlanan Bahadır Baruter tarafından çizilen karikatürdeki Allah’a ve İslam’a açık hakaret büyük tepkilere yol açtı. Derginin “Lombak” isimli köşesindeki karikatürde cami duvarına “Allah yok, din yalan” ifadeleri yazıldığı görülüyor. Bununla birlikte karikatürün genelinde, ibadet eden Müslümanlarla dalga geçiliyor.


KARİKATÜRE YAPILAN YORUMLAR

ONURSUZ YARATIKLAR- Hüseyin Tütüneken
öncelikle tüm islam aleminin kandilini kutlarim. Kendilerine bile saygisi olmayan insanlik disi bu yaratiklardan yüce Yaratana ve yaratilmislara saygi beklemek bos olsa gerek. Ama sunu iyi bilmelilerki bu onursuz kokusmus lesler dine küfrederek ne odine nede odinin sahibine vede odinin mensuplarina zerre kadar zarar veremeyeceklerdir.Edebsizler lagim kusmaya devam ettikce kokmaya mahkum olacaklardir.Tüm müslümanlari bu kokmus leslere tükürmeye davet ediyorum.

ZAVALLILAR -Tarık
Karikatürü küfre alet ederek allah tanımamızlık ne acı..ateizm çağın vebası ..şiddetle lanet ediyorum.kurban olduğum kainatın tek yaratıcısıma dil uzatmak suçtur..kafir komunist ülkeler birer birer yıkılıyor ..sıra elbette küba ve koreye gelecek..tövbe edin ..aklınızı başınıza alın allaha yalvarın en büyük cezayı rabbim verecek size..sizler mutlaka örgütlere hizmet ediyorsunuz ..elinde sonunda helak olacaksınız..allah inancı kainatın tek gerçeği..bu gerçeği ancak insan an

TÜRK HALKI TAHRİK EDİLMEK İSTENİYOR-Ahmet
bu alçakça çizilen karikatörü protesto için sokaklara dökülecek halk üzerinden malum ellerce irtica yaygarası yapılıp ülkede laik antilaik çatışma pilanları yapılıyor,çok dikkatli olmak lazım hatırlayın 2 yıl önce dolapderede döndürülen dolapları bir serserinin cebine 500 tl elinede bu 500 tl karşılıgı kurusıkı tabanca verdiler ve elinde silahı dogrultmuş resimlerini çekip sonunda buda oldu manşetleri yapıp ülkede kürt türk iç savaşı çıkartırmak istediler provakanyolara dikkat edilmeli

Veladet-i Nebi Gecesi


Hayatın gayesi, yaratılışın manası silinmiş, yok olmuştu. Herşeyin manasını yitirdiği, başıboşluk ve hüzün örtülerine büründüğü bir zamanda ruhlar birşey bekliyor, bir nurun zulmet perdesini yırtmasını içten içe hissediyordu.

O vahşet devrinde Miladi 571 yılının Nisan ayının 20’sine rastlayan Rebi’ul-evvel ayının 12 nci Pazartesi gecesi Mekke-i Mükerreme’de sabaha karşı kainat ufkundan bir güneş doğdu. Bu güneş ahir zaman Peygamberi Hz. Muhammmed Aleyhissalatü Vesselam idi. Tarihin seyrini, hayatın akışını değiştiren bu eşsiz olay, dünyayı yerinden sarsan değişimlerin en büyüğü idi.

İşte insanlığın akıl ve kalbinde düğümlenen "Necisin, nereden geliyorsun, nereye gidiyorsun?" sorularını, düğümlerini çözüp kainatın Sahibini ilan ve ispat edecek bir zatın teşrifi sadece insanların ruh ve kalbinde değil, diğer varlıklarda, hatta cansız eşyada bile yansımasını bulacaktı.

Doğudan batıya bütün alemin nurlara büründüğü, İlahi değişimin tecelli ettiği o gece neler oldu neler?

O gece Yahudi alimleri semaya bakıp "Bu yıldızın doğduğu gece Ahmed doğmuştur." Dediler.

O gece evin içinin nurla dolduğunu ve yıldızların sanki üzerlerine dökülecekmiş gibi sarktıklarını görmüşler.

Kabe'deki putların hepsi yüzüstü yere yıkıldı.
Ateşe tapanların, yani mecusilerin bin seneden beri yanmakta olan kocaman ateş yığınları aniden sönüverdi.

Medayin şehrindeki İran Kisrasının sarayının on dört kulesi burcu yıkıldı.

Mukaddes sayılan Save Gölü'nün de o gece bir anda suyu çekilip kuruyuvermişti.

Şam tarafında bin yıldan beri suyu akmayan ve kurumuş olan Semave Nehri vadisi yine o gecede dolup taşarak akmaya başladı.

şeytan ve cinler artık Kureyş kahinlerine hadiselerden haber veremez oldu. Kehanet sona erdi...

İşte bu geceye Veladet-i Nebi gecesi diyor ve onu bütün kalbimizle, ruhumuzla her sene yeniden yad edip kutluyoruz. Bütün kainatla bu geceyi karşılayarak onun aleme teşrifine kıyam ediyoruz.

Getirdiği ebedi nura, açtığı saadet caddesine ve sünnet-i seniyyesine yeniden sımsıkı sarılmak ve Mevlid Kandilini vesile ederek ona yeniden biatimizi, bağlılığımızı tazelemek ne yüce bir şeref ve ne büyük bir saadettir.

Bu vesile ile mübarek Mevlid Kandilinizi kutlar, bu gecenin tüm insanlığa iyilik ve güzellikler getirmesini ve insanlığın hayrına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.

KAYNAK: Alıntı

YazBlogcu