Kan ve Gözyaşı


Cenab-ı Hakk, ülkemizi yeniden kana ve gözyaşına boğanlar ile müsebbiplerini helak etsin inşAllah!..

İzleyiciler Eklentisi


Benim izleyiciler eklentim çalışmıyor. Acaba sizinki çalışıyor mu? İzleyiciler eklentinizin çalışıp çalışmadığını hiç kontrol ettiniz mi? Benim izleyiciler eklentisine "Sabahattin" isimli bir kardeşimiz katılmış ve profil simgesini bırakmış. 278'nci üye arkadaşımın profil bilgilerini görmek için simgesini tıkladığım da izleyiciler eklentisi aşağıda görüntüsünü verdiğim şekle dönüşüyor, yani kişinin profil bilgilerini açmıyor.

İki Dirhem Bir Çekirdek


Merhabalar.

Bu gün, gündemden çıkarak, Pazar gününe yakışacağını ümit ettiğim, zarif bir nükteden bahsedeceğim. 

Giyim kuşamına özen göstermiş, şık ve süslü kıyafetleriyle dikkat çeken insanlar hakkında sık sık "iki dirhem bir çekirdek" sözü kullanılır. Bu yakıştırma ağırlık ölçüsü olarak okkanın kullanıldığı eski devirlerden kalmadır.

Eller Değil Gönüller Titresin

Temsili Fotoğraf

Merhabalar.

15 Mart 2011 tarihinde başlayan Suriye iç savaşından bu yana ülkemize sığınan Suriye'li mültecileri her yerde görmek mümkün. Kendimi bazen onların yerine koyarak empati de yapıyorum. Ülkemizde de (Allah korusun!) böyle bir iç savaş çıkmış olsaydı, bizler ne yapardık diye hep düşünmüşümdür. Yerleşim yerlerindeki metruk binalar ve terk edilen gecekondular Suriye'li göçmenlerin barınağı oldu. Kucaklarında çocukları ile kaldırımlarda dileniyorlar. Bu zamana kadar kaldırımlarda dilenen hiçbir Suriye'li göçmene sadaka vermemiştim. Gazete almaya gittiğim güzergah üzerindeki kaldırımda kucağında çocuğu ile dilenen Suriye'li göçmenlere hep bakar geçerdim. Bu gün yine gazete almaya giderken kaldırımda yine aynı Suriye'li göçmeni gördüm ve baktım;ellerimin değil de gönlümün titrediğini hissettiğim için, ona bir sadaka verdim. Sizler de böyle bir tablo ile karşılaşırsanız bakın, elleriniz değil de gönlünüz titriyorsa, sadaka vermekten asla imtina etmeyin.