Nutuklara Gömülen Yiğitler


Televizyondan yükselen mekanik ses efkâr olup çörekleniyor yüreğimizin orta yerine:

“Hakkari’nin Çukurca ilçesinde arazi araması sırasında mayın patladı. Patlamanın ardından 1 asker şehit olurken iki asker yaralandı… “

Aynı haber, aynı hissiz ifadeyle daha önce kaç kez okundu bu ekranlardan, kim bilir daha kaç kez okunacak ve kim bilir kaç vicdansızın yüzünde daha tuz-buz olup dağılacak.

Dağlıca


Dağlıca Saldırısında 16 Şehidimiz Var!
Yüreklerimiz Yanıyor!..


İman Zayıflığı


Merhabalar.

Sabah ezanları okunuyor. Saat şu anda 05:18. Uyku tutmadı. İyi ki de tutmadı, yoksa sabah namazlarını hep kaçırıyorum. Zaten bu aralar diğer vakit namazlarını da hep aksatıyorum. Allah'tan hayırlısı. Hani bir söz vardır "iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır" diye. Ne dersiniz? Ben bugün iğneyi kendime batırmakla işe koyulacağım. Hani bir söz daha vardır. "Allah'ın bildiğini kuldan saklamamak" diye. Bence her zaman dürüst olmak ve başkalarıyla birlikte kendimizi de kandırmamak gerekiyor. Daha önce de ara ara her vaktini kılmaya çalıştığım namazlarımda bir türlü tertip sahibi olamadım. 2006 yılında tekrar tertip sahibi olarak başladığım namazlarımı şu son zamanlarda yine aksatmaya başladım.