İzleyiciler

Daha Net Görmek İstiyorsanız Üzerine Tıklayın!

Merhabalar,
Uzun zamandır Blogger'in "izleyiciler" eklentisine blogger ziyaretçileri tarafından bırakılan profil resmi ve içerdiği bilgiler üzerine bir konuyu ele almak istiyordum. En son izleyiciler eklentime "Ayla Çetin" imzalı bırakılan profil izleyicinin noksan bilgileri bana bu fırsatı vermiş oldu.

"Değirmenden Mektup Var" blog sayfamda bulunan "izleyiciler" eklentime "Ayla Çetin" imzalı bir izleyici profili eklenmiştir. Ben de kendisine teşekkür etmek ve nezaketen blog sayfasını da ziyaret etmek amacıyla profil resmine tıkladığımda karşıma çıkan ekran penceresini aynen yukarıya taşıdım.  Değerli arkadaşım kendisine ulaşabileceğimiz bağlantı adresini profiline eklemediği için ona ulaşamadığım gibi, e_mail adresine de ulaşmak mümkün değildi.

Kısacası adı geçen arkadaşıma ziyareti için teşekkür edemedim. Belki arkadaşım da şöyle düşünüyor olabilir: "Blog sayfasını ziyaret ettim ve izleyiciler eklentisine profil bilgimi bıraktığım halde, nezaketen de olsa bana geri dönmedi" diyecek!

Dönmesine döneceğim ama nasıl? Üyesi olduğu tüm blog sayfalarını tek tek dolaştım ki, bir yorumu ile karşılaşırsam oradaki link adresine tıklayarak ona ulaşabilir miyim diye, ama malesef herhangi bir yorumu ile de karşılaşamadım.

Oysa, izleyici bloggerler tarafından tüm yapılması gereken: kumanda panelinden  profili düzenle komut sekmesine tıklayarak kullanıcı profilini düzenle penceresinden  profilinde gösterilecek blogları seçin komut sekmesine tıklayarak listeden blog sayfasının ismini seçip kaydet butonuna basmak!

Bu konuda tecrübesi olan, ya da alternatif bir çözüm yolu bilen varsa,  bu blog nezdinde yorum yazmak suretiyle paylaşırlarsa memnun olurum.
Saygılarımla

Recep Altun

NOT: Olay çözülmüştür. 

Profil bilgilerinde "Bağlantılar" linki bulunmayan arkadaşlarımın, herhangi bir yerdeki İzleyiciler eklentisindeki profil resimlerine tıklasınlar ve ekranda yer alan profil bilgileri penceresinde profil resmi altında yer alan bağlantı ekle linkine tıklayarak, (eğer bu link görülmüyorsa, sağ üst köşede yer alan ayarlar komut sekmesine tıklayarak bu linkin çıkmasını sağlasınlar) açılan pencerede yer alan URL adresleri ile blog sayfalarına verdikleri isimleri ilgili metin kutularına girsinler ve (Bitti) komut sekmesini tıklayarak onaylasınlar. Bu kadar!..

Aynı yolu uyguluyarak profilinizde görülmesini istediğiniz resimlerinizi de, değiştiğinde blog adreslerinizi de buradan yenileyebiliyorsunuz. 

Muhteremi Meşgul EtmeMerhabalar,

Umutsuz Ev Kadınları dizisinden çok kısa bir kesit, lütfen izledikten sonra izlediklerinizle ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum penceresine yazarak paylaşır mısınız?

Saygılarımla.

Kendini Bilmek


Kendini bilmeyen, kendi dışındaki dünyayı anlamlandıramıyor. Asıl önemlisi, kendini bilmeyen insan Rabb'ini hakkıyla bilme şansından mahrum kalıyor. Peki neden? İnsan kendi dışındaki varlık alemini bilmek için neden kendini bilmek zorunda?

İnsan, bu dünyaya "öteki"yle, yani kendi dışındaki insan ve varlıklarla yaşamak için gönderilmiş bir varlıktır. İnsan sıfatının kemale ermesi, ancak ortaklaşa bir hayat ile mümkündür. Örneğin konuşmak, ancak sizi dinleyen birinin olduğu bir ortamda anlamlı bir eylemdir. Aynı şekilde, insan tek başına kültür ve medeniyet üretemez. Bütün bunlar bireyin dışında başka insanların ve kollektif yapıların bulunmasını zorunlu kılar.

İnsanın bu çevreyle ve kelimenin en geniş manasıyla "öteki" ile ilişkiye geçebilmesi için kendisinin kim olduğunu bilmesi gerekir. Burada kendini bilmek, doğru ilişkiler içinde bulunmak olarak anlaşılabilir. Bizdeki tabiriyle insan ayağını yorganına göre uzattığında, kendi haddini de bilmiş olur. Buna göre kendini bilmek, sadece zihinsel değil, aynı zamanda ahlakı bir tavırdır.

Recep Altun

Hakkı Devrim'in Hadsizliği

Hakkı Devrim, Okan Bayülgen'in programında Peygamberimizi "Kabile şefi", Kur'an'ı "Muhammed'in sözleri" diye tanımlamak dahil akıl almaz gaflara imza atıyor. İslam dini'ne tabi olmayabilirsiniz, müslüman olmayabilirsiniz. Ama, bu durum size müslüman toplumunun peygamberine terbiyesizlik yapma hakkını vermez. Bu terbiyesizliği yapanları, yapılmasına imkan ve zemin sağlayanları şiddetle kınıyor ve onları derhal müslümanlardan özür dilemeye davet ediyorum.

İnsanın kendisinin kim olduğunu bilmesi gerekir. Burada kendini bilmek, doğru ilişkiler içinde bulunmak olarak anlaşılabilir. Bizdeki tabiriyle insan ayağını yorganına göre uzattığında, kendi haddini de bilmiş olur. Buna göre kendini bilmek, sadece zihinsel değil, aynı zamanda ahlakı bir tavırdır.

Bir taraftan teröre verdiğimiz şehitlerimizin acısı, diğer taraftan da Van'da meydana gelen depremin acı ve sıkıntıları ile cebelleşirken, şu adamların yaptıkları işgüzarlığa bakın!..

Recep Altun


Atsushi Miyazaki

(AAR) Adlı Japon Yardım Organizasyonunun Melekleri

Japon yardım görevlisi Dr. Atsushi Miyazaki, ülkesinde 9 büyüklüğüne varan depremlerde sağ kalıp birçok hayat kurtardı. Ancak Van'daki 5,6'lık depremde hayatını kaybeden güzel insan Atsushi Miyazaki'nin hayatını kaybetmesi ile ilgili hiçbir yorumda bulunmuyorum. Dr. Atsushi Miyazaki'nin hayatını kaybetmesine neden olan Bayram oteli ile ilgili bu umursamazlığı ve samimiyetsizliği protesto ediyor ve üzülüyorum.

Güzel insan, Dr. Atsusshi Miyazaki'ye İlk Yardım Yapılırken

Para, pul, milliyet, çıkar, menfaat ve rant için değil; insanlık uğruna hayatını kaybeden yardım gönüllüsü, güzel insan Dr. Atsushi Miyazaki'ye Yüce Allah'ın rahmetiyle muamele eylemesini, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Recep Altun