Bahar
Gökyüzü masmavi, güneş pırıl pırıl
İçim içime sığmıyor bugün kıpır kıpır
Baharın müjdesini aldım ben bu gün
Toprakla birlikte içimde canlanır.

Ne tarafa baksam mevsim aynı bahar
Yine de gönlümü bir hüzün kaplar
Buna rağmen baharı yaşamak güzel
Bu güzel baharı yaşamaya sen de gel.

Güneyden esiyor baharın rüzgarı
Dağıtmışım ben bu gün efkarı, gamı
Hadi durmayın yaşayın gönlünüzce
Güzelliği çabuk solan bu güzel baharı.

Çiçekli duvaklarla süslenmiş ağaçlar
Bunlara eşlik edecek nerede damatlar?
Hadi artık bekletmeyin nazlı gelinleri
Taksın herkes koluna beğendiği birini.

Bahar gelince renklere karışır tozar
Baharın çiçekli dalları kaleme uzar
Kalem etmişim dalları baharı yazar
Yaşanmamış baharlar, ömre zarar. 

Bu güzelim baharlar böyle yaşanmalı
Tüm güzelliklere dört nala koşulmalı
İşte bu yüzden benim başım sevdalı
Kim bilir, bu yaşanan kimin son baharı?

Recep Altun

Titanik

Ne Titanik'in filminden, ne de hikayesinden bahsetmek suretiyle, bildiğiniz şeyleri tekrar burada paylaşarak sizi sıkmak istemiyorum. İzlemiş olduğunuzu varsaydığım bu filmden etkilenmeyenimiz yoktur. Fotoğraf karesine bakarak, katkılarınızı esirgemeyeceğiniz o güzel yorumlarınızla bu güzel paylaşımı taçlandırın bana yeter. Şimdiden herkese kucak dolusu sevgi ve selamlarımı iletir teşekkürlerimi sunarım.

Yüreklerimiz Yanıyor

Yine üst üste şehidler verdiğimiz şu günlerde, şehidlerimizin acıları yüreklerimizi dağladı. Ateş sadece düştüğü yeri değil, düştüğü yer kadar olmasa bile en az onlar kadar bizlerin de yüreklerini yakıyor.  

İstiklal Marşı ile başlayıp, Çanakkale Şehidleri ve Deniz Zaferleri ile devam eden Mart ayı blog faaliyetlerimizin üzerine; Kabil’den gelen 12 şehidimizin daha tamamını toprağa teslim etmeden, Cudi dağında pusuya düşürülmek suretiyle şehid edilen 5 güvenlik mensubumuz ile Nevruz nedeniyle daha önce uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu yaralanan iki polisimizden birinin şehid olduğu haberi, bir kez daha yüreklerimizi dağlamıştır.

Aynı şeyleri sorgulamaktan, aynı dilek ve temennilerde bulunmaktan bıktık usandık artık! Milletimizi bu hain olayların içine çekmeye çalışan PKK, KCK ve bunların destekçileri ve sözcüleri olmaktan çekinmeyen BDP hakkında, devletin gereğini yapacağına inanıyoruz. Biz devletimize güveniyoruz. Milletimizin de tahriklere kapılmadan her zaman sağ duyulu davranmak suretiyle gereken sabrı göstereceğinden hiç şüphemiz yoktur.

Burada, devlete çok büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Devlet gereğini yapmazsa, ya da yapamazsa, sabrı tükenmeye başlayan necip milletimiz bu işi üstlenirse ki, bunu düşünmek bile istemiyorum, sonuç çok vahim olur.

Cenab-ı Hakk, devletimize ve milletimize zulmeden ve bir türlü ıslaha yanaşmayan tüm zalimlerin helakını artırsın!..

Recep Altun